Díky škole bylo i o jednu tunu nebezpečných odpadů méně.

„Není to málo, když si uvědomíme, že tolik ušetříme jenom tím, že škola předala k recyklaci 4 televize a 3 počítačové monitory z počítačové učebny. Žáci přinesli také řadu nepotřebných elektrospotřebičů, ale již na příkladu televizí a monitorů je vidět, kolik se dá ušetřit pečlivým sběrem nepotřebných věcí,“ vysvětlila Jana Střížková, učitelka Základní školy Anežky České v Krásném Březně.

Certifikát environmentálního vyúčtování obdržela škola Anežky České od společnosti ASEKOL. Certifikát vyčísluje individuální přínos občanů v obcích či základních škol, prostě všech, kdo se zúčastnili akce ASEKOLu při zpětném odběru elektrozařízení pro životní prostředí.

„Naše škola se akce zúčastnila v rámci projektu Recyklohraní,“ dodala Střížková. Zmínila se také o tom, že se škola předtím zapojila také do světového rekordu. Žáci spolu se školáky z celé republiky vytvořili největší galerii znaků měst a obcí ČR vyrobených z odpadových materiálů.

Žáci ekologicko - přírodovědného kroužku vyrobili znak Ústí nad Labem a znak Ústeckého kraje z odpadového materiálu.

„Práce to byla úmorná, těžká, přesto zábavná a poučná. Na výrobu znaků žáci použili polystyren, skartovaný papír, igelitové tašky, víčka od PET lahví, kelímky od jogurtů, sololit, plovoucí podlahu, karton, ale třeba i tácky z PVC,“ vzpomínala Střížková z krásnobřezenské školy.

Minulý školní rok děti nasbíraly 782 kg baterií, 90 kg velkých elektrozařízení a 140 kg menších elektrozařízení. Proto škola získala první cenu – laboratorní mikroskop s připojením na dataprojektor v rámci Recyklohraní.