Starostka Miloslava Válková uvedla, že v plánu mají opravit v druhé etapě ještě další tři chodníky za asi půl milionu, ale tyto investice ještě musí dopřipravit.

„S prvními pracemi chceme začít hned a hotové by měly být do září,“ řekla. Největší akcí, skoro za 477 tisíc korun, bude oprava části chodníku ve Studentské ulici.

Současně totiž dodavatelská firma opraví i zdejší rozbité schodiště, příjezdy a kontejnerová stání. Kolem čtvrt milionu pak přijdou práce na chodníku u mateřské školy v ulici Přemyslovců a také u ZŠ v Hluboké. Přes 100 tisíc korun se ještě vyšplhají opravy v ulici Anežky České, v Seifertově a Sibiřské.
„Neměli by zapomenout na Rozcestí. Zrovna nedávno jsem si tady v jedné prasklině málem zlomila nohu,“ upozornila krásnobřezenská obyvatelka Irena Pěnkavová.

I tuto lokalitu radnice v plánu má, investuje sem 48 tisíc korun. Některé mojžířské obyvatele zarazilo, že jejich čtvrt obvodní radnice úplně opominula. „I u nás jsou špatné chodníky. Když prší, tak chodit tudy je hrůza,“ postěžovala si Dana Kovářová.

Jejich problémy by ale mělo vyřešit město v rámci investiční akce revitalizace zdejšího sídliště, na kterou dostalo evropskou dotaci. „Mimo jiné se bude rekonstruovat Hlavní ulice i Jindřicha Plachty, a to včetně chodníků,“ ujistila starostka s tím, že práce by měly začít už v tomto měsíci.

Zástupci radnice prošli a zmapovali stav chodníků v obvodu a zjistili kolem 35 dalších úseků, které by také bylo třeba opravit. Ale zatím na to nejsou peníze.