Vyplývá to z průzkumu, jehož výsledky poskytla agentura STEM. Nad touto zprávou se rozhořela na www.denik.cz bouřlivá diskuse.

Pepi: Práce není. Ale pravice vám nabídne jednoduché populistické řešení: Okrádají vás nezaměstnaní. Tak proč není práce, proč se už od roku 2006 nezvýšila minimální mzda, proč se jen snižuje podpora, na kterou se pracujícímu strhává z platu? Pravice rozeštvává ty dole, aby se prali o kostičku, zatímco ti nahoře (v Praze) si vesele loupí za bílého dne ve velkém.

Dáša: Já když přišla o práci, měla jsem podporu 6558 korun. Jestli to někomu připadá extra hodně na matku se dvěmi dětmi, tak ať si to zkusí sám! Jsem samoživitelka, ale kromě přídavků (1220 Kč) nemám nárok na nic, tak si to spočtěte.

Míla: Dcera dosud brala sotva osm tisíc. Od 1. května je bez práce. To bude podpora! A k podpoře si nesmí přivydělat!

Majka: Pokud se stane člověk nezaměstnaným, tak ta podpora skutečně není nic moc, pokud musí platit inkaso, hypotéku, různé poplatky do školy, školky… Ale proč jsou podporováni mladí, kterým se skutečně nechce pracovat?

Iva: Pracujícím je z platu stržena platba na důchodové a sociální pojištění, je tedy drzost, jestliže nějací modrostračí aktivisté neustále zpochybňují nároky na dávky. Jestliže někdo celý život pracoval a po ztrátě zaměstnání nemůže o novou práci zavadit, není to většinou jeho vina. Házet ho do jednoho pytle s profesionálními nemakačenky je sprosté.