Celkem šestadvacet plesů navštívil v letošní sezoně Ústecký deník. A na těchto plesech jsme hledali Krále a královnu ústeckých plesů.

Ve středu bude jasno, kdo vyhrál a získá ceny, které do soutěže věnovaly naše porotkyně – odbornice na oblékání Romana Plívová (RP) a vizážistka a stylistka Dana Berounská (DB). S oběma jsme se za uplynulou plesovou sezonou na Ústecku ohlédli.

Kdo je váš favorit a proč?
RP: Moc dobře si pamatuji, jak jsme se všichni na plese rozplývali nad šaty Terezy Havlové, takže za mne bezkonkurenčně Terezka. Pak bych ještě ráda vzpomenula Kateřinu Pilcovou, té bych přála vítězství za originalitu modelu a odvahu, krásné šaty. Z hochů se do finále nedostal ani jeden můj favorit, ale moc pěkně oblečený byl Karel Sýkora.
DB: Moje absolutní favoritka je Tereza Havlová. Zvolila krásné šaty, které jí typově a barevně sedí, k tomu výborně doladila účes s make-upem. Celkový dojem je výborný. U pánů u mě vede Jiří Ečer. Celkový dojem je příjemný. Oblek Jiřímu sedí, ale hlavně má vhodně zvolenou obuv.

Hlasovala jste pro někoho?
RP: Myslím, že by nebylo správné, abych já hlasovala a nějak ovlivnila výsledky. Hlasující čtenáři Ústeckého deníku to zvládli perfektně sami.
DB: Nehlasovala jsem.

Jak byste zhodnotila plesovou sezonu na Ústecku?
RP: Jsem na mateřské dovolené s miminkem, takže jsem zvládla jen dva plesy. Ale podle výběru šatů u mne v salonu a z fotek Ústeckého deníku vím, že maturitní ples je v současné době stejně velká událost jako svatba. Maturanti také tak k výběru šatů přistupovali, takže je musím všechny moc pochválit.
DB: Nechtěla bych hodnotit celou plesovou sezonu. Osobně jsem v Ústí byla na pár plesech a ty jsem hodnotila celkem kladně. Mrzí mě, že se stále najdou jedinci, kteří nevědí, co znamená společenský oděv.

V čem dělali Ústečané největší chyby a v čem vás naopak mile překvapili?
RP: Jak jsem již zmiňovala, většina maturantek si pořizovala krásné, honosné šaty a to mne těší. Jen mne trošku mrzí, že maturanti jsou v jejich stínu. Většinou měli oblek po tatínkovi, proto ty mnou neustále připomínané nepadnoucí délky rukávů a kalhot. Dříve si vybíraly nevěsty pro sebe nádherné a drahé svatební šaty a na ženichovi se šetřilo. Dnes už i ženichové mají krásné obleky a jsou středem pozornosti zrovna tak jako nevěsta. Tak snad se toho jednou dočkáme i u maturantů.
DB: Mile mě překvapily barevně sladěné páry. Největší chyby a moje rada do příští plesové sezony: Velké kabelky a svetříky jen do práce, do páskových střevíčků nenosit punčocháče, šperky a módní doplňky stylově sladit s šaty, k večerní toaletě patří make-up. Rada mužům: na botách opravdu záleží (barva, tvar a čistota)!

Kdo se podle vás lépe oblékal na plesy - muži nebo ženy?
RP: To už jsem zodpověděla v předchozí otázce. Stoprocentně ženy.
DB: Určitě ženy.

Patří extravagance na ples? A viděla jste letos v Ústí nějakou?
RP: Určitě. Hlavně záleží, co si kdo pod pojmem extravagance představuje. Pro někoho je pampeliška plevel, pro mne krásná květina. Stejné je to i u šatů… Dnes maturantky chodí neustále v riflích a teniskách, takže pro ně je myslím extravagance už to, že si na sebe vezmou šaty. Krásný originální, pro ostatní možná extravagantní model, měla Kačenka Pilcová, která se dostala do finále. Jinak z hochů to byl můj favorit Antonín Novák, bohužel do finále se nedostal. Měl boty ze stejně vzorované látky z jaké měl ušitou i kravatu. To bylo super.
DB: Těžká otázka. Pod pojmem extravagance si každý představíme něco jiného. Můžou to být třeba jen živé květy ve vlasech nebo naopak kožené společenské šaty s vlečkou od světového návrháře. Když se dobrý vkus skloubí s extravagancí a osobností, tak ANO. V Ústí jsem ale žádnou nepostřehla.

KDO HODNOTIL?

Dana Berounská

Dana Berounská bývala modelkou, učila chodit miss Pavlínu Babůrkovou a nyní je známou vizážistkou.

Její manžel je fotograf Petr Berounský.

Dana Berounská také zastupuje modelku Vlaďku Erbovou.

Nyní kromě stylingu nabízí i služby hostesek.

První zaměstnání Dany Berounské bylo v obchodním domě Prior v Krásném Březně, kde měla na povel marketing a přehlídky.

Kontakt: www.berounska.cz

Romana Plívová

Romana Plívová je majitelkou svatebního salónu Nobless de Paris. Je ji 33 let a v branži se pohybuje již 12 let.

Osobitý svatební salon Noblesse de Paris nabízí asi 100 modelů svatebních šatů.

Najdete zde převážně francouzské svatební šaty, dále pak italské, rakouské i šaty ze zámoří.

Nabízí značky Pronuptia, Tomy Mariage, Cosmobella, Sposa Toscane a Annais Bridal.

Kontakt: noblesse-paris.cz