Na místo se sjelo z celé republiky přes 200 mladých i dříve narozených sportovců, aby v desíti turnajích změřili síly a porovnali své ELO v přímém souboji nad koskatou šachovnicí.

Pořadatel - Šachový klub Spartak Ústí nad Labem měl ve hře několik svých talentovaných hráčů a nutno dodat, že se v silné konkurenci neztratili. Ředitel turnaje Pavel Chrz ochotně vysvětloval složité podmínky Open "A" zařazeného do seriálu Grand-Prix ČR 2010-11.

Právě v Ústí se hrál poslední, desátý turnaj z této série a vyhrál jej sedmnáctiletý mladík z Prostějova Vojtěch Plát, který nastupuje za TŽ Třinec. Během víkendu nepoznal porážku a v závěru vyhrál i Super- bleskový turnaj.

"Šachy hraji od svých šesti let a moc mě to baví. Přemýšlivou hru kompenzuji pohybem na fotbalovém hřišti a docela mi to jde. Mým cílem je šachový velmistr, ale to je na dlouhé povídání. To víte, že mám vzor,Boby Fischer". S úsměvem stručně vysvětluje mladík.

Takticky zapomněl dodat, že se stal i celkovým vítězem Grand-Prix ČR a se svým ELO 2416 zamotal pěkně hlavu i zkušenějším borcům. Během tři dnů se hrál Turnaj veteránů, zdravotně hendikepovaných, neregistrovaných, super- bleskový turnaj, open "A" rapid šach, Amatérský open "B" rapid šach, Turnaj začátečníků, Turnaj žáků, Open bleskový turnaj, Krajský přebor juniorů v bleskovém šachu.

Reprezentanti domácího Spartaku bojovali a určitě zasluhují pochvalu. V kategorii mladších žáků zvítězil Václav Soukup a stříbro v kategorii dívek vybojovala Eliška Kalinová.V KP juniorů v bleskovém šachu bral bronz Jan Mikeš.

Amatérský open "B" rapid šach vyhrál Ivan Hrabal a třetí místo obsadil Petr Weiss z TJ Start Karko. "Ohromným vzorem pro všechny učástníky může být hlavní mezinárodní rozhodčí soutěže Danouš Pletánek , který oslavil neuvěřitelných 50 let v ústeckém šachovém oddílu. Blahopřejeme". To byla poslední slova ředitele turnaje.

Zpracoval Miroslav Vlach