CPI nejdřív postaví své City Center místo parkoviště s tím, že vybuduje nový parkovací dům. Potom si ale na Ústí vybrečí, aby ho nemuselo stavět. Jaký je výsledek? Zaberou veřejné parkoviště, kdy se jim zlíbí.

Na to si redakci postěžovali čtenáři Deníku, například Ústečan Pavel Křen. „Hotel si zabral na celý den velmi praktické parkoviště u parku a to včetně místa pro invalidy. Přitom město mu odpustilo parkovací dům. Nyní je vidět, jaká to byla chyba,“ rozčiloval se Křen.

Parkovací dům u hotelu Vladimir si město od CPI vymínilo před tím, než společnost začala stavět svůj komplex s hotelem a obchodními i administrativními prostory vedle dnes již bývalého kina Hraničář. V komplexu je totiž jen 160 parkovacích míst.

Parkoviště nepostavili, zabrali jiné, veřejné.

V den slavnostního otevření, ve čtvrtek 5. května, ale přijelo 300 hostů. CPI formou záboru veřejného prostranství obsadila veřejné parkoviště na Špitálském náměstí, naproti Zverimexu.

Miroslav Štráchal, ředitel Městských služeb vysvětlil, že to pro CPI zařizovala společnost Dream Production. „Stálo je to 70 korun na den a jedno parkovací stání, kterých tu je šestnáct.“

Michaela Winklerová, mluvčí CPI, k tomu pak vysvětlila, že to byl výjimečný případ. „Podle pravidel města jsme požádali o zábor, stejně tak jsme za něj zaplatili,“ vysvětlovala. „Ten den jsme pozvali spoustu hostů, kteří jednou mohou být významnými partnery města.“

„Věřím, že pro jednou nám to Ústečané prominou,“ dodala k záležitosti mluvčí Winklerová omluvně.

Situace se ovšem vůbec nelíbí i opozici. „Nechápu rozhodnutí rady, odpustit jim parkoviště,“ zlobil se třeba Pavel Vodseďálek, zastupitel za KSČM.

Oněch 160 parkovacích stání v komplexu CPI City Center je totiž podle mluvčí Winklerové určeno především pro hotelové hosty, klienty a nájemce. Část míst, jak ovšem Winklerová slíbila, bude určena pro veřejnost s tím, že společnost hledá technické řešení, jak místa pro veřejnost oddělit od míst pro klientelu.

Radní požadavku na převzetí stavby parkovacího domu vyhověli už loni v prosinci. Podle magistrátní mluvčí Ivany Solničkové to prý ale neznamená, že město postaví parkovací dům samo, stane se prý jen držitelem stavebního povolení.

„Když pan Vítek, který CPI ovládá, má na koupi Sazky, tak nevím, proč nemá peníze na stavbu parkovacího domu. Rada měla trvat na dodržení původní smlouvy, to že jim to odpustili považuji za špatné rozhodnutí,“ komentoval to nazlobeně zastupitel Vodseďálek (KSČM).