„Dnes už bych brala cokoli, ale stále se nedaří. Lidí je dost, práce pořád málo,“ komentovala Ústečanka situaci na úřadu práce.

„Hledám už rok, ale pořád nemůžu najít práci, do které bych se ráno donutila vstát. Zrovna mi nabídli zaměstnání za třináct tisíc hrubého. To nemám zapotřebí,“ dodala další z Ústečanek, hledajících uplatnění na trhu práce.

K poslednímu dubnu evidovalo ústecké kontaktní pracoviště úřadu práce 9 133 uchazečů o zaměstnání, což je o 141 osob méně než před měsícem.

„Počet nezaměstnaných mužů klesl o 117 a žen o 24. V porovnání se stejným obdobím loňského roku to znamená zvýšení o 300,“ uvedla Eva Maříková z krajské pobočky úřadu práce. Podle analytiků se pozitivně na vývoji počtu uchazečů o zaměstnání projevilo teplé počasí a tím větší nabídka sezonních prací.

Ke 30. dubnu meziměsíčně klesla míra nezaměstnanosti o 0,25 % na současných 13,19 %. V meziročním srovnání se jedná o snížení míry o 0,16 %.

Společností, z níž se v minulém měsíci na úřad práce zaregistrovalo nejvíc uchazečů, je PLP, která provozovala průmyslový lihovar v Trmicích. Od prosince je ale v konkurzu. Z téměř stovky zaměstnanců jich společnost propustila osmdesát procent. Poslední z propuštěných skončili v lihovaru na konci března.

Devět lidí se v dubnu na úřadě zaregistrovalo z firmy Randstadt, sedm z Billy, šest z Inpeka. Třicet jedna Ústečanů ukončilo samostatně výdělečnou činnost.