Letos plánuje zisk 280 milionů korun při tržbách 5,5 miliardy Kč, informovala na tiskové konferenci firma. Firma splácí velké úvěry, které na konci roku činily 2,68 miliardy korun.

„Krize pročistila trh. Někteří konkurenti přestali vyrábět, takže je na trhu najednou nedostatek zásob a jedeme na plnou kapacitu. Ani nejsme schopni uspokojit některé objednávky,“ prohlásil generální ředitel firmy Paul Yianni.

Poptávka je prý po všech kategoriích produktů, jak po stěžejních pryskyřicích, tak i po anorganice. Za první čtvrtletí letošního roku Spolchemie utržila 1,4 miliardy a neauditovaný zisk se pohybuje okolo 120 milionů korun.

Úvěry se firmě daří splácet, s čímž jí pomáhá i klesající kurz eura. „Jenom za první pololetí se sníží závazky o osm až deset procent,“ řekl finanční ředitel Lukáš Horáček. Dodavatelské závazky se pohybují okolo 900 milionů korun, ve stovkách milionů se pohybují i pohledávky.

Během letoška začala Spolchemie pozvolna nabírat zaměstnance, jejichž počet klesl během recese na zhruba 850. Podle Yianniho firma od ledna nabrala deset pracovníků. „A pořád máme lidí spíš málo,“ dodal.

Firma letos pokračuje ve stavbě nové elektrolýzy za více než jednu miliardu Kč. „Už je postavený sklad soli a rozvody elektřiny, měla by být hotová do roku 2012,“ dodal Yianni.