„Hoši, děkujem!“ neslo se po čtvrtfinálovém zápase ČR – USA 4:0 ústeckými ulicemi. K prasknutí byla většina hospod a restaurací, které disponují promítacím plátnem nebo televizí.

„V hospodě fandím kvůli atmosféře, je to skoro jako na stadionu,“ vysvětlil v Pivovarské šenkovně Radek Hermann z Mostu. „V Ústí chodím do školy a domů už bych to nestihl na první třetinu,“ dodal Hermann.

První třetina byla trochu rozpačitá, tleskat se dalo snad jen zákrokům výborného brankáře Pavelce, ale po prvním gólu byli už všichni na nohou. Kdo si místo nerezervoval, měl většinou smůlu.

To v nedalekém HP Baru bylo lidí poskrovnu, moc se jich tam nevejde, ale zato téměř všichni v dresech. Veselo bylo během zápasu i v ústeckém klubu Circus. Obzvlášť po druhém gólu, kdy se začala atmosféra uvolňovat. „Normálně máme otevřeno od šesti, ale kvůli hokeji otvíráme dřív a promítáme,“ řekla barmanka Veronika Stará.

Po třetím gólu už nikdo o výhře našich nepochyboval. „Zápas se mi líbí, hlavně když vedeme. Tipuju, že finále vyhrajeme nad Kanadou 3:2 po prodloužení,“ uvedl v restauraci U Kmotra Jan Rybka.

O tom, že se českému týmu ve čtvrtfinále náramně daří, nemohl pochybovat ani ten, kdo jen procházel prázdnými ulicemi. Radost ze čtvrtého gólu byla slyšet všude. Tak opět v pátek na semifinále!