Jakmile Deník položí jen trochu „ožehavější“ otázku k aktuálnímu městskému problému, odpověď aby mámil snad heverem. A nakonec se často stejně dočká jen nicneříkajícího vyjádření magistrátního úředníka.

Třeba naposledy. V Severočeském divadle opery a baletu to vře, ředitel upozorňuje vedení města, že s přidělenými penězi nedokáže zajistit bezproblémový chod divadla. Zaměstnanci topící se v nejistotě si myslí, že by situaci zlepšilo, kdyby se víc snažil. Anebo ať raději odejde.

Co na to město jako zřizovatel divadla? zeptal se Deník. Nic! Po týdenním mlžení nastrčí úředníka, aby cosi uvedl. Že vůbec nereaguje na podstatu dotazu, nevadí. Odpověď město poskytlo, vlk se tedy nažral a koza zůstala celá. A podobně tomu bylo i okolo pronájmu mušle v Městských sadech. Opět vedení města neuznalo za vhodné obhájit před občany verdikt o razantním zvýšení ceny. Znovu to hodilo na zaměstnance magistrátu.

Chudáci úředníci, nemají to lehké. Co mohou asi tak vyplodit, když komentovat rozhodnutí a postoje vedení města jim nepřísluší. Ale něco musí, když vedení nechce. Mělo by se s nimi za to alespoň rozdělit o své odměny.