A to prozatím vyfasovala Krajská zdravotní jen jednu předem ohlášenou přepadovku a ani ne milionovou pokutu za těch prohospodařených čtyři sta dvacet, za které se ovšem nakoupilo zboží sotva za polovic. Něco se děje.

A to to ještě donedávna vypadalo, že prebendy pro Bendy nebudou brát konce. Skutečně se něco děje. Vždyť i vysoko nad Šulc-Bendovskými svatozářemi začínají bít na poplach. Ministerstvo dopravy například už stáhlo z unijních kontejnerů žádosti za rovných 110 miliard. Asi dobře vědí proč. Z cizího sice krev neteče, ale vyschlý penězovod z českejch lidí už sotva nadojíš. A tak se pro sichr stahuje. Neomylný signál.

Signál mimo jiné i tom, že všichni, kdo křičí, že lanovka a park za prachy okradené Unie jsou vlastně košer, protože i když jsou k ničemu, jsou aspoň za pusinku, se přeci jenom pletou. Že každá budka na tunel klapnout nemusí?

Proto je možná najednou na odstřel i naprosto „nevinný“ pan Petr. Jeden by měl pocit, že se věcičky pomalu dostávají do normálu. Možná. Jenom teď neusnout ani na vavřínech, ani na žluči. Na vavřínech proto, abychom si snad nenalhávali, že chce-li pana Prebendu odstřelit jeho vlastní partaj, znamená to něco víc, než zoufalou snahu zavčasu se zbavit fleků na mandarinkovém županu dřív, než budou hodně tlustě vidět. Vždyť volič je krátkozraký a Bendu nám kryje „stále-modrý“ Šulc (pravda čím dál častěji jen ze spásného WC). A oběma jim poklepává na rameno někdo další.

A na žluči proto, abychom netoužili jen po nějakých hlavách na míse. K čemu nám budou, když už nás podvedli? Navíc v mezích zákona, jak se včas dozvíme. A i kdyby měli nakrásně splácet to, co splatit mají – museli by žít do sta. To je velké riziko.

O partajní razítka (tedy kde jim sedí větší gauner) přeci vůbec nejde. To už dávno pochopila koalice. Převelice. Zbývá jediné. Když už odstřel, tak bez razítek. Napříč všemi krajskými, zdravotními, betonovými i povodňovými. Diskutovat, ptát se a prověřovat. Protože věřit se už nedá.

Jaroslav Achab Haidler