Na akci, kterou si radikálové pravidelně připomínají památku svého kamaráda Miloše Reha, podle ní dorazilo 70 lidí. Další problémy ale nenastaly. Policie proti nim nemusela zasahovat a akce odpoledne skončila v poklidu.

Oba muži byli zadrženi ještě před začátkem akce, na mosteckém vlakovém nádraží. Muž z Mostu měl symboly na tričku a na mikině. Druhý je z Loun a zadržen byl kvůli tetování na paži.

Oba jsou podezřelí z projevu sympatií k hnutí směřujícímu k potlačení práv a svobod člověka. Ten zákon trestá až třemi lety vězení. Jednoho ze zadržených už policie propustila, na svobodu se dostane i druhý, poté co se vše zadokumentuje. Symboly nyní musí posoudit odborník. "Nejsou obviněni, jsou teprve podezřelí," uvedla policejní mluvčí.

Radikálové se dnes před polednem shromáždili na mosteckém nádraží, odkud se přesunuli k Rehovu hrobu. Pak pokračovali do Litvínova. Policie během akce další problémy nezaznamenala a proti nikomu nemusela zasahovat. Odpoledne se účastníci akce rozešli. V Mostě i v Litvínově ale zůstaly na ulicích policejní hlídky, aby situaci nadále sledovaly.

Pravicoví radikálové si od roku 2000 připomínají památku svého kamaráda Miloše Reha, který byl smrtelně zraněn při rvačce u litvínovského autobusového nádraží.

Pachatele policie dopadla a soud mu vyměřil za ublížení na zdraví s následkem smrti desetiletý trest. Extremisté ale kritizují, že muž nebyl odsouzen za vraždu, i výši trestu, který se jim zdá mírný. Loni se akce zúčastnilo asi 200 radikálů.