VYBRAT REGION
Zavřít mapu

FOTOGALERIE: Garáže za nádražím jsou otevřené

Ústí nad Labem /AKTUALIZOVÁNO/ – Potřebujete zaparkovat u hlavního nádraží? Od včerejška můžete využít stomístné garáže v zanádraží.

20.5.2011 12
SDÍLEJ:

Garáže v zanádražním prostoru. Ilustrační foto.Foto: DENÍK/Karel Pech

Jen dejte pozor, jak dlouho parkujete, mohlo by se vám to pěkně prodražit. Čtvrtá, pátá a každá další hodina stání totiž stojí v hlavním čase rovnou stokorunu.

Pět korun. Jen někdy


„Nastavené tarify umožňují parkujícím dostatek času pro jejich nezbytné aktivity v centru města. Zároveň by tak nemělo docházet ke zneužívání parkoviště pro dlouhodobé stání. Mimo hlavní čas a ve večerních a nočních hodinách je cena parkovného stanovena na 5,- Kč,“ vysvětlil strategii města náměstek ústeckého primátora Jan Řeřicha (ODS). „Parkování u hlavního nádraží bylo vždy problematické,“ dodal Řeřicha.

Dva tábory řidičů


Ústecká motoristická veřejnost se rozdělila na dva tábory. Jedni toto rozhodnutí považují za rozumné, další za přehnané. „No, mně to přijde dost drahé,“ uvažoval například Richard Balák.

„Ti, kdo budou chtít odstavit auto a pak jet vlakem na výlet, si moc nepomůžou, protože by to nezaplatili. Ale zase, kdyby to bylo levné, tak to obsadí firmy a zaměstnanci z okolí a cestující by měli smůlu.“

Co se městské opozice týká, ta rozhodnutí ohledně cen nekritizuje. Třeba zastupitel Pavel Vodseďálek (KSČM). „Souhlasím s tím, myslím, že to je v pořádku, nikdo to alespoň nebude zneužívat,“ řekl Vodseďálek.

Po rekonstrukci hlavního nádraží se celý prostor změnil. Původně tu mnoho let stával nevyužívaný servis a manipulační budova ČD.


Všechny prostory nádraží už jsou bezbariérové a dnes je tu vyhlídková terasa, z níž se otevírá pohled na řeku Labe. Od včerejška se Ústečané dostanou přes pasáž hlavního nádraží nejen k řece, ale také k Benešovu mostu. Dostavba prostoru za hlavním nádražím tak navíc propojila vlakové nádraží s labským nábřežím, odkud je ode dneška možné se nalodit na výletní loď. Město sem za tímto účelem ve čtvrtek umístilo lodní molo, které zde zůstane po celou sezónu.

„Velmi důležitý je návrat lodní dopravy do centra města, která zítra v deset hodin zahajuje okružními plavbami letošní sezónu. Výletníci se tak mohou lodí vypravit do Bad Schandau či Roudnice nad Labem,“ dodal včera náměstek Řeřicha.

I toto opozice uvítala. „Já myslím, že to tady bylo potřeba a že se ten prostor zlepšil, i parkoviště v centru potřebujeme,“ dodal zastupitel Vodsedálek.
Zanádražní prostor pro město zrekonstruovala firma SKD Průmstav – stavby. Takzvané Zanádraží je součástí druhé stavby 2. etapy celkové rekonstrukce centra Ústí. Město za ni zaplatí kolem 170 milionů korun, přičemž zhruba 120 milionů korun činí evropské dotace v rámci integrovaného plánu rozvoje města (IPRM).

Se stavbou Ústí začalo už předloni v srpnu, zdržely ji záplavy i mrazy.

Za kolik zaparkujete?
Parkoviště je otevřené 24 hodin denně s tím, že v hlavním čase, tedy mezi 8.00 až 16.00 hodin, se platí za první dvě hodiny parkování 5,- Kč, cena třetí hodiny je 50,- Kč a každá další 100,-Kč.

Autor: Janni Vorlíček

20.5.2011 VSTUP DO DISKUSE 12
SDÍLEJ:

SERVIS

annonce-logo

Nabídky práce

+ Podat inzerát

Administrativa - Administrativa Ostatní odborní pracovníci v 25 210 Kč

Odborní administrativní pracovníci v právní oblasti Odborný rada v odboru pro severočeskou oblast, v oddělení rozhodování sporů a ochrany spotřebitele (SM 761). Požadované vzdělání: vysokoškolské. Pružná pracovní doba, úvazek: . Mzda min. 25210 kč, mzda max. 37890 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Místo výkonu práce: Mírové náměstí č.p. 3097/37, Ústí nad Labem., Předseda Rady Českého telekomunikačního úřadu jako služební orgán příslušný podle § 10 odst. 1 písm. f) zákona č. 234/2014 Sb., o státní službě (dále jen "zákon"), vyhlašuje výběrové řízení na služební místo: odborného rady v odboru pro severočeskou oblast, v oddělení rozhodování sporů a ochrany spotřebitele - právník ADR/ODR (SM 761) v oboru služby:45. Elektronické komunikace a poštovní služby s místem výkonu služby: Ústí nad Labem. , Služba na tomto služebním místě bude vykonávána ve služebním poměru na dobu neurčitou. Služební místo je zařazeno podle Přílohy č. 1 k zákonu o státní službě do 13. platové třídy . , S ohledem na povahu činnosti Českého telekomunikačního úřadu se nestanovuje na služební místo způsobilost seznamovat se s utajovanými informacemi v souladu s příslušnými právními předpisy., Hlavní popis činnosti: a) Celostátní koordinace a metodické usměrňování elektronických komunikací včetně ochrany zájmů spotřebitele v oblasti elektronických komunikací a poštovních služeb. b) Vyřizování a evidence podání (stížností) spotřebitelů v elektronických komunikacích a poštovních službách. c) Vedení správních a přestupkových řízení, ukládání pokut a povinností nepeněžitého plnění. d) Spolupráce s ostatními orgány státní správy., Žadatel musí splňovat základní předpoklady pro přijetí do služebního poměru a zařazení na služební místo odborného rady v odboru pro severočeskou oblast,v oddělení rozhodování sporů a ochrany spotřebitele - právník ADR/ODR podle § 25 zákona, tj.: a) je státním občanem České republiky, občanem jiného členského státu Evropské unie nebo občanem státu, který je smluvním státem Dohody , o Evropském hospodářském prostoru [§ 25 odst. 1 písm. a) zákona], b) dosáhl věku 18 let [§ 25 odst. 1 písm. b) zákona], c) je plně svéprávný [§ 25 odst. 1 písm. c) zákona], d) je bezúhonný [§ 25 odst. 1 písm. d) zákona], e) dosáhl vysokoškolského vzdělání v magisterském studiu [§ 25 odst. 1 písm. e) zákona], f) má potřebnou zdravotní způsobilost [§ 25 odst. 1 písm. f) zákona]., V souladu se služebním předpisem je dále požadováno: ukončený magisterský studijní program v oboru právo., Kontakt: https://www.ctu.cz/vyberove-rizeni-na-sluzebni-misto-odborneho-rady-v-odboru-pro-severoceskou-oblast-v-oddeleni-17. Pracoviště: Český telekomunikační úřad - provozovna mírové nám., Mírové náměstí, č.p. 3097, 400 01 Ústí nad Labem 1. Informace: Luboš Mračko, +420 475 309 300.

Doprava a logistika - Doprava a logistika Řidič ostatních speciálních 30 000 Kč

Ostatní strojvedoucí Strojvedoucí ( vlaková doprava ). Požadované vzdělání: úso s maturitou (bez vyučení). Nepřetržitý provoz, úvazek: . Mzda min. 30000 kč, mzda max. 40000 kč. Volných pracovních míst: 2. Poznámka: Místo výkonu práce: Havířská č.p. 346/100, Všebořice, Ústí nad Labem., Popis pozice, Řízení a obsluha hnacího vozidla (lokomotivy) na příslušné dopravní cestě, Provádění činností při vedení vlaku, Vedení evidence hnacího vozidla, Požadujeme:, Středoškolské vzdělání nejlépe elektrotechnického, strojního, dopravního nebo stavebního zaměření, Licenci strojvedoucího a doplňkové osvědčení strojvedoucího, Průkaz způsobilosti k řízení drážních vozidel na vlečku (motorovou trakci) je výhodou, Praxi v řízení hnacích kolejových vozidel (motorové nebo elektrické trakce), Odborná způsobilost a doplňkové osvědčení strojvedoucího k řízení hnacích vozidel v dalších státech EU je výhodou, Komunikativní znalost polského nebo německého jazyka je výhodou, Technické myšlení, Výborný zdravotní stav, Nabízíme:, Zajímavou, samostatnou a odpovědnou práci v prostředí stabilní společnosti, Možnost odborného a profesního růstu, Náborový příspěvek, Zajímavé finanční ohodnocení, Systém zaměstnaneckých výhod, Kontakt: na uvedený e-mail.. Pracoviště: Advanced world transport a.s. úl, Havířská, č.p. 346, 400 10 Ústí nad Labem 10. Informace: Luděk Vyplel, .

Obchod - Obchod Prodavač, prodejce 16 000 Kč

Prodavači potravinářského zboží Prodavač potravinářského zboží v restauraci typu fast food. Požadované vzdělání: bez vzdělání. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 16000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: . Pracoviště: Bilbo šmak s.r.o. -10, Bílinská, č.p. 3490, 400 01 Ústí nad Labem 1. Informace: -, .

Právo - Právo Právník 22 910 Kč

Podnikoví právníci Právník. Požadované vzdělání: vysokoškolské. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 22910 kč, mzda max. 34440 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Místo výkonu práce: Sebuzínská 38, Brná , Požadujeme: vysokoškolské vzdělání, vhodné i pro absolventa, čistý trestní rejstřík., ŘP skup. B., Nabízíme: platové rozpětí 22 910 - 34 440,- Kč., pracovní poměr na dobu neurčitou., Zájemci si mohou telefonicky sjednat osobní schůzku.. Pracoviště: Krajská veterinární správa státní veterinární správy pro ústecký kraj, Sebuzínská, č.p. 38, 403 21 Ústí nad Labem 17. Informace: Kateřina Drahoňová, +420 724 681 561.


U KRAUSE. Olga Roučková v Show Jana Krause.
25

Z kombinézy do šatů. Čekala jsem, že spadnu a zabiju se, říká Olga Roučková

24. ročník Plesu sportovců v Ústí nad Labem.
46

FOTO: 24. ročník Plesu sportovců roztančil Dům kultury v Ústí

Skoro čtyři hodiny denně. Televize Čechům ukusuje čím dál více volného času

Severní Čechy - Hlasy, které televizi po nástupu internetu věštily neodvratný ústup ze scény, se zatím nenaplnily. Naopak, počet zařízení schopných přehrávat televizní vysílání v českých domácnostech roste.

Česká televize startuje přesun kanálů, sport už neuvidí všichni

Severní Čechy - Přechod na nové televizní vysílání (tzv. DVB-T2) bude rychlejší, než si diváci, ale i odborníci mysleli. Česká televize (ČT) uspíšila technologickou přípravu na nové vysílání a v období mezi 29. březnem a 10. květnem spustí vlastní, takzvanou přechodovou síť DVB-T2.

Únosy na severu: věznění v garáži, smrt v kufru auta, zmizení školačky

Severní Čechy - Únosy lidí nejsou za poslední roky na severu Čech ničím výjimečným. Několik velkých případů otřáslo veřejností a ne všechny měly dobrý konec.

Jak se kde jmenujeme? Novákovi dominují, Hujerovi žijí hlavně na severu Čech

Severní Čechy /INTERAKTIVNÍ INFOGRAFIKA/ - Deník zanalyzoval všechna příjmení v České republice. Nejběžnější z nich – Novák či Nováková – nosí 68 693 lidí. Jsou na první pozici mezi příjmeními ve 42 tuzemských okresech z celkových 77.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT