VYBRAT REGION
Zavřít mapu

FOTOGALERIE: Voda ze sklepů ve Vaňově stále nemizí

Vaňov - Sklepy plné vody stále trápí obyvatele ulice Pražská. „Mezi Kotvou a autobazarem mají vodu ve sklepích asi všichni. Někteří už deset let,“ posteskla si Petra Pazderová.

22.5.2011 2
SDÍLEJ:

Nejen Petru Pazderovou ve Vaňově již řadu let trápí voda ve sklepě v Pražské ulici. Nikdo ovšem ani netuší, kudy se tam dostává.Foto: DENÍK/Karel Pech

Od října, kdy o situaci Ústecký deník informoval, opět oběhla kolečko mezi všemi zainteresovanými úřady, ale pomoci se zatím nedočkala.
Problémem, který obyvatele Vaňova trápí, je drenáž, ke které se nikdo nehlásí, a voda stékající ze silnice I/30.

„Město v současné době úzce spolupracuje s krajským úřadem Ústeckého kraje, odborem dopravy a silničního hospodářství, který nařídil provedení zabezpečovacích prací na odvodnění silnice I/30 ve Vaňově správci této komunikace,“ tlumočila Ivana Solničková odpověď ústeckého magistrátu.

Zdejšímu úřadu bylo zatím doručeno oznámení o zahájení řízení, které předchází vlastnímu rozhodnutí ve věci.

„Pevně věříme, že se podaří dosáhnout toho, aby vlastník komunikace v co nejkratším termínu zajistil neškodné odvádění srážkových vod Pražské ulice ve Vaňově, která je zároveň státní silnicí I/30,“ pokračovala Solničková.

Ředitelství silnic a dálnic, které je vlastníkem komunikace, a tudíž by mělo zařídit její odvodnění, se k problému zatím nevyjádřilo.

Bez vlastníka

Zřejmě ještě horším problémem je ale pro obyvatele Pražské ulice povodněmi poškozená vaňovská drenáž. Ta však nemá stanoveného vlastníka a správce.

Odbor Životního prostředí (ŽP) již připravuje zpracování podkladů pro soudní řízení. Jedinou oprávněnou osobou, která může vlastníka opuštěného vodního díla dnes stanovit, je totiž soud.

Opuštěné dílo

Původní předpoklad, že by se podařilo určit správce zdejším odborem ŽP, nebylo možné realizovat, protože při poslední novele vodního zákona byl institut „opuštěného vodního díla“ ze zákona vypuštěn.

Soud ale může trvat léta, což by podmáčené sklepy nemusely vydržet. Pazderová tak stále věří, že jí pomůže město. „Nedávno se tu byl podívat pan primátor s panem Fišerou. Primátor mi pomoc přislíbil, tak počkám, co vymyslí,“ zakončila Pazderová.

Žaloba na cestě

A že se pomoci dočká, věří i náměstek hejtmanky Arno Fišera. „Slyšel jsem, že žaloba města je na dobré cestě, a pokud bude paní tak pracovitá jako doposud, měla by vyhrát,“ řekl Fišera s tím, že kraj může pomoct až městu v případě, že mu soud drenáž přiřkne.

Čtěte také…
- K vodě ve sklepích se nikdo nehlásí (21.10.2010)

Autor: Martin Klimeš

22.5.2011 VSTUP DO DISKUSE 2
SDÍLEJ:
Videosouhrn Deníku – 16.–17. prosince 2017

Formanova zdravice po 50 letech a heroinoví Makedonci: nejlepší videa víkendu

Požár dodávky, ilustrační foto.

V Knínicích hořela dodávka, požár likvidovaly tři jednotky hasičů

Syn Jana Wericha: Geny po otci mám. Miluji humor

Ústí nad Labem /ROZHOVOR, SOUTĚŽ/ - Chcete se setkat se synem Jana Wericha Jiřím Werichem Petráškem? Máte šanci na zábavném večeru „Vánoční Hovory W” 20. prosince v 19 hodin v ústeckém Café Alibi na Mírovém náměstí, kde jsou v předprodeji i vstupenky.

Slevová spirála se dotočila, Češi jsou více než kdy dříve ochotní si připlatit

Severní Čechy - V posledních pěti letech stoupl podíl dražšího zboží v letácích z pětiny téměř na čtvrtinu. I když tedy Češi stále hledí především na cenu, dopřávají si více kvalitnějších potravin a luxusnějšího zboží než dříve. Taková zjištění plynou z analýzy společnosti Česká distribuční. 

V severních Čechách hrozí tvorba náledí a zmrazků

Severní Čechy - Prakticky celé Čechy zasáhlo v neděli odpoledne silné sněžení a hrozí tvorba náledí. Vyplývá to z výstrahy Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ). Varování před náledím a zmrazky platí pro západní polovinu republiky až do pondělního rána.

Dárky jako z hororu: Najdou děti pod stromečkem toxické hračky?

Severní Čechy - Analýza, kterou si nechala vypracovat česká nezisková organizace Arnika, zjistila, že některé hračky pro děti i kadeřnické pomůcky pro ženy běžně dostupné na českém trhu obsahují potenciálně nebezpečné látky.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT