VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Skóre revizorů: Během noci 152 lidí načerno

Ústí nad Labem – Čtrnáct revizorů, pět městských strážníků, čtyři republikoví policisté a hlídka cizinecké policie. Z pátku na sobotu proběhla ve večerních a nočních spojích městské hromadné dopravy velká kontrola platební morálky cestujících.

24.5.2011 10
SDÍLEJ:

Dopravní podnik provedl velkou noční kontrolní akci platební morálky cestujících.Foto: DENÍK/Petr Sochůrek

Je dvaadvacátá hodina. V budově dopravního podniku v Revoluční ulici začíná akce krátkou instruktáží, kterou vede vedoucí střediska přepravní kontroly Milan Hrudka.

„Jsou dvě stanoviště. Jedno na Předmostí u odbočky k Uhlozbytu a druhé u hotelu Vladimir na Masarykově ulici. Akce začíná rozjezdem na stanoviště a končí v půl páté ráno,“ seznamuje Hrudka s kontrolními místy a časem, po který bude akce probíhat.

„Když přistižený neplatící cestující zaplatí na místě, může pokračovat v jízdě. Pakliže ne, bude vysazen a dále řešen. Na obou stanovištích jsou přistavené autobusy pro případ, že by začalo pršet, abyste vy mohli sepsat záznam v klidu a v suchu,“ řekl Hrudka.

Strážníci a policisté mají za úkol dohlédnout na bezpečnost. „Pro případ, že byste narazili na problémového cizince, je domluveno s cizineckou policií, že přijedou,“ doplnil vedoucí.

Domlouváme si s Milanem Hrudkou, jak bude probíhat reportáž a vyrážíme do terénu. „Teď jste tady měli být. Na lince 57 jsme museli vysadit celý trolejbus, jen dva cestující v něm zůstali,“ říká jeden z revizorů na stanovišti na Předmostí.

Po chvíli přijíždí trolejbus linky 53 směrem z Dobětic. Jeden z revizorů dává pokyn řidiči, aby zastavil. Ten otevírá přední dveře. Revizoři spolu s muži zákona vcházejí do vozu.

Výsledek? Dva neplatící cestující, oba vysazeni. „Jedu s kamarádkou do Brooklynu,“ odpověděla stroze mladá slečna. Na otázku, proč si nepořídila platnou jízdenku a zda jí přirážka stojí za to, jen pokrčila rameny.

Dalším trolejbusem, který revizoři kontrolují, je linka 56 z Krásného Března. V zadní části je skupinka mladých chlapců okolo osmnácti let. Jeden z nich je vysazen, protože se veze na „černo“ a odmítá zaplatit přirážku. Je krotký jako beránek, ale jen do té doby, než přijdou kamarádi.

Je vidět, že jsou posilněni alkoholem a chtějí si dokázat, jací jsou „borci“. Jeden neustále kolem sebe plive.

„Mohl byste s tím flusáním přestat,“ žádá ho policista. „Nebo co, zavřete mě?,“ provokuje kluk. „Ne, ale mohl bych vám uložit pokutu za znečišťování veřejného prostranství,“ odvětí muž zákona. Mladíkovi padá čelist a s pliváním přestává.

Řešený chlapec chce také dokázat, jaký je tvrďák. S redaktorem Deníku se snaží diskutovat, na co má a nemá právo. Poté zase dělá problémy revizorovi při podepsání záznamu.

Revizoři kontrolují všechny linky v obou směrech. S Milanem Hrudkou jedeme na druhé stanoviště k Vladimiru. Je krátce po půlnoci, na linkách jsou už noční spoje, na kterých je nástup jen předními dveřmi. Paradoxem je, že ani tady není nouze o „černé“ pasažéry. Na lince 101 jsou odhaleni hned dva muži jedoucí zadarmo.

„Cestující jsou vynalézaví. Kontrola ze strany řidiče je jen krátká. Partičky mladých lidí si třeba vzájemně jednu SMS jízdenku přepošlou a jedou na ni společně. Řidič nemá PDA, aby si pravost jízdenky ověřil.

Také se stává, že někteří lidé jsou tak zruční, že vystihnou dobu, než strojek cvakne a jízdenku vytrhnou. Řidič vidí, že si ji značil, i když ve skutečnosti zůstala neoznačená,“ vysvětluje Hrudka, proč probíhají kontroly i na linkách, kde je nástup předními dveřmi.

Revizoři během akce odhalili 152 neplatících cestujících na 28 spojích. Na místě zaplatilo přirážku pouze 13 z nich. Dopravní podnik také zaznamenal ve večerních hodinách rekordních 126 prodaných SMS jízdenek, což je 4x více než ve stejném čase, kdy kontrolní akce neprobíhá.

Autor: Petr Sochůrek

24.5.2011 VSTUP DO DISKUSE 10
SDÍLEJ:

SERVIS

annonce-logo

Nabídky práce

+ Podat inzerát

Ostatní - Písaři Zapisovatelka. Požadované vzdělání: úsv. 16 400 Kč

Písaři Zapisovatelka. Požadované vzdělání: úsv. Pružná pracovní doba, úvazek: . Mzda min. 16400 kč, mzda max. 22170 kč. Volných pracovních míst: 2. Poznámka: Místo výkonu práce: Kramoly č.p. 641/37, Střekov, Ústí nad Labem., Požadujeme: středoškolské vzdělání, bezúhonnost, výbornou schopnost psaní na klávesnici - všemi deseti, základní znalost MS Office Word, znalost českého jazyka - pravopis, gramatika., Nabízíme: platové podmínky 16 400 - 22 170,- Kč., příspěvek na stravování, 25 dní volna + 4 dny indispozičního volna., Hlásit se osobně na uvedené adrese od 08:00 do 14:00 hod u Mgr. Pinkasové.. Pracoviště: Okresní soud v ústí nad labem, Kramoly, č.p. 641, 400 03 Ústí nad Labem 3. Informace: Alena Pinkasová, +420 477 047 456.

Administrativa - Administrativa Ostatní odborní pracovníci v 25 210 Kč

Odborní administrativní pracovníci v právní oblasti Odborný rada v odboru pro severočeskou oblast, v oddělení rozhodování sporů a ochrany spotřebitele (SM 761). Požadované vzdělání: vysokoškolské. Pružná pracovní doba, úvazek: . Mzda min. 25210 kč, mzda max. 37890 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Místo výkonu práce: Mírové náměstí č.p. 3097/37, Ústí nad Labem., Předseda Rady Českého telekomunikačního úřadu jako služební orgán příslušný podle § 10 odst. 1 písm. f) zákona č. 234/2014 Sb., o státní službě (dále jen "zákon"), vyhlašuje výběrové řízení na služební místo: odborného rady v odboru pro severočeskou oblast, v oddělení rozhodování sporů a ochrany spotřebitele - právník ADR/ODR (SM 761) v oboru služby:45. Elektronické komunikace a poštovní služby s místem výkonu služby: Ústí nad Labem. , Služba na tomto služebním místě bude vykonávána ve služebním poměru na dobu neurčitou. Služební místo je zařazeno podle Přílohy č. 1 k zákonu o státní službě do 13. platové třídy . , S ohledem na povahu činnosti Českého telekomunikačního úřadu se nestanovuje na služební místo způsobilost seznamovat se s utajovanými informacemi v souladu s příslušnými právními předpisy., Hlavní popis činnosti: a) Celostátní koordinace a metodické usměrňování elektronických komunikací včetně ochrany zájmů spotřebitele v oblasti elektronických komunikací a poštovních služeb. b) Vyřizování a evidence podání (stížností) spotřebitelů v elektronických komunikacích a poštovních službách. c) Vedení správních a přestupkových řízení, ukládání pokut a povinností nepeněžitého plnění. d) Spolupráce s ostatními orgány státní správy., Žadatel musí splňovat základní předpoklady pro přijetí do služebního poměru a zařazení na služební místo odborného rady v odboru pro severočeskou oblast,v oddělení rozhodování sporů a ochrany spotřebitele - právník ADR/ODR podle § 25 zákona, tj.: a) je státním občanem České republiky, občanem jiného členského státu Evropské unie nebo občanem státu, který je smluvním státem Dohody , o Evropském hospodářském prostoru [§ 25 odst. 1 písm. a) zákona], b) dosáhl věku 18 let [§ 25 odst. 1 písm. b) zákona], c) je plně svéprávný [§ 25 odst. 1 písm. c) zákona], d) je bezúhonný [§ 25 odst. 1 písm. d) zákona], e) dosáhl vysokoškolského vzdělání v magisterském studiu [§ 25 odst. 1 písm. e) zákona], f) má potřebnou zdravotní způsobilost [§ 25 odst. 1 písm. f) zákona]., V souladu se služebním předpisem je dále požadováno: ukončený magisterský studijní program v oboru právo., Kontakt: https://www.ctu.cz/vyberove-rizeni-na-sluzebni-misto-odborneho-rady-v-odboru-pro-severoceskou-oblast-v-oddeleni-17. Pracoviště: Český telekomunikační úřad - provozovna mírové nám., Mírové náměstí, č.p. 3097, 400 01 Ústí nad Labem 1. Informace: Luboš Mračko, +420 475 309 300.

Výroba - Výroba Provozní zámečníci, údržbáři 17 000 Kč

Provozní zámečníci, údržbáři Údržbář - mechanik. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 17000 kč, mzda max. 22000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Místo výkonu práce: Přestanov 113., Náplň práce: provádění oprav a pravidelné údržby výrobních strojů, provádění preventivní údržby areálu a výrobní haly., Požadujeme: zručnost, spolehlivost, angličtina - základ, 2 roky praxe, vyhláška 50/78 Sb., Nabízíme: mzdu 17 000 - 22 000,- Kč., nástup ihned, práce na ranní směnu od 8 - 16 hod., Hlásit se osobně na uvedené adrese v dopoledních hodinách.. Pracoviště: Minda ktsn plastic solutions s.r.o., 403 17 Chabařovice. Informace: Michaela Pěčková, +420 411 198 924.

Věda a výzkum - Věda a výzkum Chemičtí technici, chemici 24 000 Kč

Chemičtí technici pro technický rozvoj, výzkum a vývoj a pracovníci v příbuzných oborech Odborný pracovník technického servisu prodeje. Požadované vzdělání: úso s maturitou (bez vyučení). Pružná pracovní doba, úvazek: . Mzda min. 24000 kč, mzda max. 26000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Místo výkonu práce: Revoluční 1930/86, Ústí nad Labem., Popis pracovní pozice:, podíl na výzkumu, vývoji nových produktů a jejich aplikací , technická podpora prodeji, komunikace se zákazníky, technické konzultace a technická řešení pro zákazníky, spolupráce s marketingem, příprava technické dokumentace (aplikační a technické listy), Požadujeme:, SŠ či VŠ v oboru chemie (obor: polymery, alkydy - výhodou) - vhodné i pro absolventy VŠ, anglický jazyk na komunikativní úrovni slovem i písmem, znalost Microsoft Office, řidičský průkaz sk. B, Nabízíme:, samostatnou práci ve společnosti s dlouholetou tradicí, možnost osobního a odborného růstu, pracovní smlouva na hlavní pracovní poměr s možností prodloužení, pracovní doba 37,5h týdně, 5 týdnů dovolené, příspěvek na penzijní připojištění po roce pracovního poměru, dostupnost pracoviště - v centru města Ústí nad Labem, blízkost nádraží, MHD, možnost příspěvku na ubytování či dopravu pro uchazeče z jiného kraje, Kontaktní osoba:, Bc. Jana Hlávková, personální oddělení, telefon: 477 163 107, e-mail: hlavkova@spolchemie.cz. Pracoviště: Spolek pro chemickou a hutní výrobu, akciová společnost, Revoluční, č.p. 1930, 400 01 Ústí nad Labem 1. Informace: Jana Hlávková, +420 477 163 107.


DOPORUČENÉ ČLÁNKY

V mosteckém parku Šibeník někdo počmáral městský mobiliář, objevily se i symboly německého nacismu.
19

FOTO: V Mostě vznikla „nacistezka“. Jejímu autorovi hrozí až pět let vězení

Hospůdka Pohoda.
6

Tajnou místnost hospůdka Pohoda nemá. Je to totiž parádní vinný sklípek

FOTO: Tříletá Emmička si v ústecké knihovně půjčila už na tisícovku knížek

Ústí nad Labem - Závěr minulého týdne se v Severočeské vědecké knihovně v Ústí nad Labem nesl ve slavnostním duchu. 

Strážníci ošetřili seniorku, která upadla a způsobila si tržnou ránu na hlavě

Ústí nad Labem - Na tísňovou linku městské policie v pátek odpoledne zatelefonovala seniorka ze Šrámkovy ulice, která operátorovi sdělila, že ve svém bytě upadla a bez cizí pomoci není schopná sama vstát ze země. 

Lyže neuklízejte, na Telnici i Bouřňáku jsou nyní ideální sněhové podmínky

Krušné hory - Návrat zimy určtiě potěšil provozovatele lyžařských areálů v Krušných horách. Lyžařská sezona ještě zdaleka nekončí!

Jaro? Ne. Na pěkné počasí si budeme muset ještě počkat

Severní Čechy - V úterý sice nastane astronomické jaro, v České republice bude ale nadále převládat spíše zimní ráz počasí. Pravého jarního počasí se lidé zřejmě nedočkají ani o Velikonocích, které letos připadají na přelom března a dubna.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT