Zdenka: Lidé v knihovně nemají moc velkou výplatu. Musáí někdy pracovnice knihovny dělat i brigády?

Pokud se naskytne možnost brigády, tak ji asi knihovnice ráda vezme, protože platy opravdu nejsou velké. Proto je to vhodnější pro vdanou ženu, protože manžel snad přinese výplatu větší. Na druhou stranu to asi není tak rizikové jako u soukromého podnikatele, který někdy nemá ani na výplatu.

Alice: Co vás na knihovně nejvíce mrzí? A je i něco takového, co vás dokonce štve?


No štve mne, že vedení města knihovnu příliš finančně nepodporuje. Naším zřizovatelem je sice Ústecký kraj, ale v krajských městech, kde funguje jedna knihovna pro město i kraj, město přispívá větší částkou, než je tomu v Ústí.

Evča: Máte nějakou zajímavost co se týče budovy, v níž sídlí lidová část, o krbu se říká, že je z Pompejí?

Milá Evčo, těch historek a zajímavostí bych mohl sepsat desítky. I původní majítelé o všem nevědí. Třeba nejmladší syn Ralph opustil ČSR před nástupem nacistů v r. 1938 jako dvanáctiletý. Netušil, že někteří odborníci tvrdí, že krb je z Pompejí a jiní s tím nesouhlasí.

Jana: Jste ústeckým rodákem, nebo co vás sem zaválo?

Ústeckým rodákem nejsem. Narodil jsem se v Praze, ale to jen proto, že v té době byl můj otec na vojně a má maminka mne v té době (rok 1952) odjela porodit ke svým rodičům do Prahy. Pak jsme se vrátili (prý hned po 3 dnech) do Teplic a v r. 1960 jsme se odstěhovali do Ústí, kde bydlím dosud.
Tomáš: Je nějaká knížka, která vám v knihovně chybí, ale nemůžete ji sehnat? nebo je hodně drahá? Ano, mnohé knihy nám chybí třeba jen proto, že čtenář knihu ztratil a nikde už se nesežene.