Ústeckými ulicemi se běžel sedmý ročník recesistického závodu Letní běh na lyžích. „Myšlenka uspořádat recesistický závod v běhu na lyžích v létě centrem města vznikla v hospodě Karla Tipmanna,“ řekl ke vzniku komentátor závodu Zdeněk Kymlička.

„Cílem je pobavit Ústečany a soutěžící, kteří nezkazí žádnou legraci,“ dodal. Letos padl nový ustanovující rekord, kterým je uběhnutí tratě za neuvěřitelných 8 minut 20 sekund. Postaral se o něj Vladimír Růžička, jenž doběhl do cíle jako první.

„Závod běžím potřetí. Poprvé jsem vyhrál, loni jsem doběhl druhý a letos jsem opět uhájil prvenství,“ řekl po doběhnutí do cíle. „Na závod jsem se nikterak nepřipravoval. Pravidelně běhám a udržuji si kondici. Navoskovat lyže nebylo dnes třeba, ale důležité je mít pevné vázání. Loni jsem doběhl druhý, protože se mi na trati roztrhlo,“ uvedl Růžička.

Tak jako na sněhu je i na běžkách na asfaltu hlavní neupadnout a neztratit drahocenné vteřiny. „Trať centrem města nemá žádná velká úskalí. Nejhorší to je v zatáčkách, kdy si každý běžec musí dávat pozor, aby mu běžky nepodklouzly,“ dodal závěrem Vladimír Růžička.

Nejstaršímu závodníkovi bylo osmasedmdesát let a nejmladšímu deset let. Na trati mohli Ústečané také vidět reprezentantku České republiky v biatlonu a mistryni světa z roku 2003 ve štafetě v biatlonu Janu Vápeníkovou, která se vrátila po své reprezentační kariéře z Jablonce nad Nisou do Ústí a přišla recesistický závod podpořit .