VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Habanec: Na další rok v Ústí bych musel najít motivaci

Ústí nad Labem /OTÁZKY ŠÉFREDAKTORA/ - Přivedl Ústí do první fotbalové ligy, ale hned z ní s Armou sestupuje. Trenér Svatopluk Habanec nedávnou vystoupil z ČSSD, a tak už jako radní nebude moct oddávat novomanžele.

29.5.2011
SDÍLEJ:

Svatopluk Habanec.Foto: DENÍK/Vladimír Mayer

Jakou ligu bude příští rok hrát Ústí nad Labem? Hrozil vám i pád až do třetí ligy …
Vzhledem k tomu, že skončíme poslední v první lize, tak nemáme po sportovní stránce šanci hrát první ligu a měli bychom spadnout do druhé ligy. Dostali jsme opět výjimku na náš stadion a můžeme tedy moci zde druhou ligu hrát.

Jakou ligu a koho bude trénovat Svatopluk Habanec?
To je složitější otázka. V první řadě musím říci, že se mi ještě žádné prvoligové mužstvo neozvalo. Spíš to byly jen pokusy přes noviny nebo manažery.

Momentálně to tedy vypadá, že byste zůstal v Ústí?
Ano.

A měl byste ještě na to chuť?
Je pravda, že bych si musel najít určitý druh motivace. Zažil jsem už tady hodně situací: boj o záchranu v druhé lize, boj o postup do první ligy a nyní i boj o záchranu v nejvyšší soutěži. Nepředpokládám, že bychom se hned příští rok hrnuli do boje o návrat do první ligy, i když touhu mít budeme. Proto si budu muset najít motivaci. Ovšem bez zázemí je to v Ústí složité.

Mluvilo se hodně o vašem přestupu do Teplic. Co je na tom pravdy?
Teplice ještě hrají soutěž a šéf klubu František Hrdlička nechce rozptylovat hráče ani trenéra. Žádnou nabídku jsem nedostal.

#nahled|https://g.denik.cz/54/25/20110527_otazky_svatopluk_habanec__5__denik_clanek_hp.jpg|https://g.denik.cz/54/25/20110527_otazky_svatopluk_habanec__5_.jpg|Svatopluk Habanec.#

Jaké vztahy máte se současným trenérem Teplic Jiřím Plíškem?
Dobré, vždycky jsme si dokázali vyhovět při výměně hráčů.

Jak byste zhodnotil ligovou premiéru Ústí?
Převyšovaly minusové body. Nezachránili jsme se, což jsme chtěli. Přesto jsme byli minimálně ve dvou třetinách zápasů po herní stránce velice slušným protivníkem. Na náš fotbal se dalo koukat, bohužel nám nepřinesl moc bodů.

Jak moc vám uškodilo hrát domácí zápasy v Teplicích a ne doma v Ústí?
Počáteční euforie, kterou jsme dokázali přivézt diváky na tribuny, nevydržela moc dlouho. Vyhráli jsme v Brně, doma porazili Bohemians a pohybovali jsme se v nesestupových vodách. Určitě, kdybychom hráli v Ústí, tak by se teprve dalo hovořit o domácím prostředí a pomohlo by nám více.

Není lepší hrát špičku druhé ligy než o záchranu v první lize?
Každý má cíle ty nejvyšší. Z ekonomického pohledu je to nastejno. Hráči měli v první lize vyšší platy, ale nedostávali prémie za výhry, protože nevyhrávali. Když to tedy dám na misky vah, tak vyhrává první liga.

Jaké podmínky jsou v Ústí pro fotbal?
Museli jsme během sezony absolvovat hodně přesunů. Máme dvě tréninkové plochy a hřiště v Teplicích. Zázemí v Ústí bylo spíše na úrovni třetí ligy. Každopádně naši fotbalisté se naučili skromnosti a vážili si každého nadstandardu.

Kde vás nejvíce tlačila bota?
Budu trochu sebekritický. My jsme hráli ze začátku systém 4 obránci, 4 záložníci, 2 útočníci. Chtěli jsme hrát líbivý fotbal, což se dařilo, ale místy to byl takový hurá fotbal. Tlačila nás bota hlavně v obranné hře, ale ani v útoku jsme nenašli střelce, který by dal aspoň osm branek.

Neuškodil střelci Richardu Veverkovi návrat do Teplic?
Šlo o to, kolik tam dostal prostoru, na druhou stranu on se o tu šanci moc nepopral. Na Richarda je potřeba vyvinout velký tlak a pak se mu daří.

Nezvykl si někdo z loňských opor na prvoligový fotbal?
To se týkalo prakticky celého týmu. Úroveň druhé ligy je nižší, hráči si tak zjistili, kde jsou jejich hranice. Někdo může růst, někdo dostane možnost lepšího angažmá, někdo dozná svého stropu a zůstane druholigový.

V čem nejvíce zaostávali? V rychlosti, technice nebo taktice?
Hlavně v rychlosti, a o tom právě dnešní fotbal je. Když se k tomu přidá technika, tak je to paráda. Přesně takový fotbal předváděla Plzeň.

Přestože jste hráli prakticky od začátku sezony o záchranu, nebál jste se, že vás vedení odvolá a zkusí dát týmu nový impulz?
Ne. Jsem v Ústí už pět let a nastavil jsem zde nějakou laťku. Za poslední tři roky jsem ani jednou necítil, že se se mnou kýve židle.

Bylo Ústí nejchudším týmem v lize?
Úplně stoprocentně. Média prohlašovala, že jsme měli rozpočet asi 25 až 30 milionů, podle mě jsme to absolutně nenaplnili. Na druhou stranu domluvené platy chodily všem hráčům včas. Za tohle musíme poděkovat vedení klubu, protože minimálně v polovině klubech první a druhé ligy pravidelnost měsíční gáže není na takové úrovni jako právě u nás.

Jak se na vás koukali soupeři, když jste k nim přijeli? Měli despekt?
Ze začátku nás někdy někdo podcenil, ale svým fotbalem jsme si získali respekt. Soupeři zjistili, že nejsme žádní „nazdárci“.

Četli jste si komentáře dopisovatele Deníku Františka Štvána k jednotlivým zápasům?
Franta Štván je náš asi největší fanoušek s velkým F a srdcař. Mrzí ho věci, které nebyly dotažené dokonce. Jeho komentáře jsme pravidelně četli.

Někteří fanoušci vám vyčítali, že jste dával přednost brankáři Vorlovi před Kovářem. Co vy na to?
Radim Novák šel na operaci křížového vazu a my do týmu přivedli tyto dva brankáře. Na rovinu jsem jim řekl, že Michal Vorel bude jednička a Přemek Kovář dvojka. Michal udělal určité chyby, ale převažovaly spíše klady. Pochytal spoustu branek a tým podržel.

Věříte, že by se konečně v Ústí mohl postavit nebo rekonstruovat stadion?
Myslím, že se to povede, protože na tomto je postavena výjimka, a troufám si říct poslední. Já bych si to moc přál. Hodně to záleží na politicích.

Záviděl jste ústeckým hokejistům návštěvnost a atmosféru?
Byl jsem se asi na dvou utkáních podívat. Hodně lidí říká, že Ústí je hokejové město, bohužel se to naplňuje. Neznám recept, jak naplnit fotbalové tribuny nejen v Ústí. Ale fotbal je na rozdíl od hokeje byznys, ve kterém se dají vydělat peníze.

Vy jste byl ještě před nedávnem také politicky činným v ČSSD, kde jste byl od roku 2002. Byl jste zastupitel v Teplicích a člen sportovní komise na krajském úřadě. Proč jste nedávno vystoupil ze strany?
Chtěl bych se naplno věnovat fotbalu. Když jsou sportovní funkcionáři v politice, tak to je obecně dobré, ale mně by to mohlo v budoucnu uškodit. Nemám nic proti konkrétním osobám, komunálu či vysoké politice, ale chci dělat fotbal opravdu naplno.

Spekuluje se o tom, že váš odchod z ČSSD má na svědomí právě vábení teplického klubu, jehož sponzor AGC nechce mít v týmu žádné politiky. Co je na tom pravdy?
Možná jsem z politiky mohl odejít dříve anebo do ní vůbec nevstupovat, na druhou stranu jsem zejména teplickému klubu přinesl nemalé prostředky.
Jak vycházíte s vaším nadřízeným v klubu Jiřím Duškem? Říká se o něm, že to je šedá eminence ČSSD na Ústecku. Máme spolu dobré vztahy. On také hrál fotbal, což je důležité, a rozumí tomu. Dělá svoji práci dobře, klub je stabilizovaný. V polovině klubů nedostávají hráči pravidelně výplaty, kdežto za Jirky Duška chodí výplaty vždycky včas, ač nejsou tak vysoké jako v jiných klubech.

Aby si čtenář mohl udělat představu, jak je vysoký plat fotbalového trenéra v Ústí?
Mám plat asi na stejné výši jako náš nejlépe placený fotbalista v týmu.

Což je asi dvojnásobek průměrného platu v republice (průměrný plat se pohybuje kolem 25 tisíc korun)?
S tím by se dalo souhlasit.

#nahled|https://g.denik.cz/54/25/20110527_otazky_svatopluk_habanec__4__denik_clanek_hp.jpg|https://g.denik.cz/54/25/20110527_otazky_svatopluk_habanec__4_.jpg|Svatopluk Habanec.#

Ještě když jste byl na teplické radnici, tak jste i oddával?
Určitě, mám na „svědomí“ asi 64 svateb. Oddával jsem například naše hráče Pavla Džubana nebo Radka Diveckého. Na to jsem si užil spousty narážek, ale díky tomu jsem se naučil mluvit před lidmi.

Stal se vám nějaký trapas?
Například na svatbě Radka Diveckého bylo asi tři sta lidí. Tiskový mluvčí Teplic to totiž nahlásil v tiskové zprávě před zápasem v evropských pohárech s Kaiserslauternem. Přijely asi tři televizní stanice z Německa a novináři byli zvědaví, jak oddává trenér svého hráče. Hned po uvítání v zámecké místnosti zapípal některému z fotografů mobil a bylo to moc nahlas. Pak mě ještě vycvičil Radek Divecký, když „ano“ řekl až na podruhé. Poprvé mlčel. Kdyby mlčel ještě jednou, musel bych obřad přerušit.

Máte nějaký trenérský vzor?
Já jsem se vyučil u nejlepších trenérů. Dělal jsem asistenta panu Dušanu Uhrinovi, Františku Strakovi, Františku Ciprovi a Vlastovi Marečkovi. Z každého jsem si vzal něco, nikomu jsem se nechtěl podobat. Nikdy si nevezmu do mužstva psychologa, protože trenér by měl být tím hlavním psychologem. Používám na hráče metodu cukru a biče.

Co byl váš cukr a bič?
Nejlepší cukr na hráče je, když mohou při tréninku soutěžit. To je moc baví a ještě se přitom učí důležité návyky. Bič je potřeba používat s citem. Někoho můžete seřvat, protože je splachovací nebo ho to vyhecuje, ale někoho to hráčsky zabije třeba na měsíc.

Kouří někdo u vás v týmu?
Jednou jsem si to sondoval a asi tři nebo čtyři hráči ano. Ale přede mnou si ještě nikdo nezapálil, kromě vítězného doutníku na oslavu postupu. Máme na to svá pravidla.

Habanec: po tréninku na sekanou

Dali jsme si sraz nezvykle v restauraci. Svatopluk Habanec měl po tréninku a přišel o deset minut dříve. Já jsem ještě dojídal oběd. On v klidu počkal, sám si objednal jen kávu. „Měl jsem v kabině po tréninku sekanou, vyhrál jsem s hráči nějakou sázku,“ pousmál se.

Když potkáte trenéra Ústí, hned vás upoutají jeho blankytně modré oči. „Ten se mi moc dobře kreslit nebude, je to hezoun,“ uvedl na Habancovu adresu karikaturista Radek Fetters. „Mám moc velký nos,“ naznačil sám Habanec, na co se má karikaturista při jeho kresbě zaměřit.

Svatopluk Habanec pochází z Brna, kde také v pěti letech začal hrát fotbal. „V dorostu jsem se Zbrojovkou Brno vyhrál titul,“ pochlubil se. Pak byl na vojně v Rudé hvězdě Znojmo, v roce 1992 šel pomoc do Teplic vrátit tým do druhé ligy. „Pak už nebylo návratu. Rok jsem si zahrál i ligu v Teplicích, kde nyní bydlím,“ vyprávěl svou cestu na sever Čech.

Skončil s fotbalem už v 31 letech, ačkoliv neměl žádné vážné zranění. „To jsem hrál ještě v Chomutově a psal se rok 2001. Skončil jsem a šel jsem dělat asistenta do Teplic trenéru Uhrinovi,“ dodal.

Do Ústí se dnes jednačtyřicetiletý trenér dostal v roce 2006 jako asistent u druholigového týmu. „Nikdy jsem nebyl žádný velký student. Ale musel jsem si udělat první trenérskou třídu. Kdybych nebyl trenérem, tak nevím, co bych dělal. Moc toho rukama neumím, jsem vyučený elektrikář, ale vím jen, že vlevo v zásuvce je fáze.“

Zasloužila si Plzeň vyhrát titul?
Jistě, měla fantastický podzim. Měla více nadstandardních zápasů než Sparta, takže titul je v dobrých rukou.

Kdybyste si mohl vybrat kohokoliv z týmů první ligy, kdo by to byl?
Vzal bych si asi třetinu hráčů z Plzně, jejich styl je mi blízký. Dobré hráče má i Boleslav, Jablonec nebo Teplice.

Z Ústí by se asi nikdy do vaší ideální jedenáctky nedostal, že?
Bohužel, v lize je velká konkurence. Na druhou stranu někteří hráči hráli letos nad své možnosti.

Kde Ústí hrálo lepší fotbal? V první, nebo ve druhé lize?
Hrajete vždy takový fotbal, jaký vám dovolí soupeř. V druhé lize nám dovolil více, proto i naše hra byla asi i lepší. V první lize jsou dva doteky akorát, ve druhé si můžete v klidu udělat tři.

Autor: Vladimír Mayer

29.5.2011 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SERVIS

annonce-logo

Nabídky práce

+ Podat inzerát

Zdravotnictví - Zdravotnictví Zdravotní sestra 20 360 Kč

Všeobecné sestry s osvědčením Zdravotní sestra. Požadované vzdělání: úso s maturitou (bez vyučení). Nepřetržitý provoz, úvazek: . Mzda min. 20360 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Místo výkonu práce: Klášterní 2, 40323 Velké Březno, Ústí nad Labem. , Náplň práce: ošetřovatelská péče o klienty seniorského věku a klienty trpícími Alzheimerovou chorobou a jinými druhy demencí., Požadavky: odborná kvalifikace dle zákona č. 96/2004 Sb. v oboru všeobecná sestra - vyšší odborná škola nebo střední odborná škola s maturitou+ platná registrace - osvědčení k výkonu zdravotnického povolání bez odborného dohledu, zdravotní způsobilost a zdravotní průkaz., Nabízíme: platové podmínky od 20 360,- Kč., podnikové stravování, možnost přijetí do pracovního poměru nebo na DPP, nástup dle domluvy, možnost následného prodloužení smlouvy., Telefonicky si sjednat osobní schůzku.. Pracoviště: Domov pro seniory velké březno, příspěvková organizace [2], Klášterní, č.p. 2, 403 23 Velké Březno. Informace: Zdeňka Ippoldtová, +420 724 066 356.

Zdravotnictví - Zdravotnictví Sociální pracovník 22 000 Kč

Ostatní specialisté v oblasti sociální práce Sociální pracovník - zástupce vedoucího. Požadované vzdělání: vysokoškolské. Pružná pracovní doba, úvazek: . Mzda min. 22000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Místo výkonu práce: Dům Samaritán, Štefánikova č.p. 246/1, Klíše, Ústí nad Labem., Požadované vzdělání: vysokoškolské, bakalářské, vyšší odborné (obor Sociální práce, Sociální politika, Sociální pedagogika), Požadované dovednosti a osobnostní předpoklady:, - podmínkou praxe v sociálních službách (praxe v oblasti sociálních služeb pro osoby bez přístřeší, výhodou), - orientace v oblasti sociálních služeb, - znalost Zákona č. 108/2006 Sb., o sociálních službách, - znalost Standardů kvality poskytovaných sociálních služeb (aktivní účast na tvorbě nebo revidování, Standardů kvality poskytovaných sociálních služeb výhodou), - motivace k práci s cílovou skupinou - osoby bez přístřeší, - motivace k práci ve 3 sociálních službách (azylový dům, noclehárna, nízkoprahové denní centrum), které, jsou poskytovány 3 formami (pobytová, ambulantní, terénní), - chuť a ambice pracovat na pozici zástupce vedoucího (úzká spolupráce s vedoucím Domu Samaritán, zastupování vedoucího v jeho nepřítomnosti, administrativní úkony spojené s řízením služeb a vedením lidí zkušenost ve vedoucí funkci není podmínkou), - znalost práce na PC, - psychická stabilita, schopnost empatie, schopnost týmové spolupráce, - ochota a zájem se vzdělávat, odborně růst, být otevřený změnám, - trestní a morální bezúhonnost, - zdravotní způsobilost, - samostatnost, zodpovědnost, tvořivost, nápaditost, Nabízíme:, - příjemné pracovní prostředí, skvělý kolektiv, - práce v týmu zkušených pracovníků, - možnost seberealizace, - velký prostor pro sebevzdělávání a odborný růst, - získání zkušeností s vedením lidí a s řízením sociálních služeb (velice úzká spolupráce s vedoucím, který má na dané pozici dlouholeté zkušenosti), - mzdové ohodnocení ve výši od 22.000Kč (hrubá mzda), zaměstnanecké benefity, - pružná pracovní doba, možnost práce z domova, - práci v neustále se rozvíjející, stabilní a dlouhodobě fungující organizaci (Oblastní charita Ústí nad, Labem), - práci v Domě Samaritán a to ve 3 sociálních službách, které mají v Ústí nad Labem nezastupitelné místo., Cílem služeb je začlenění osob bez přístřeší do společnosti, podpora těchto osob při řešení obtížných, životních situací, zmírnění negativních dopadů souvisejících se ztrátou přístřeší, pomoc s orientací, uživatelů v oblastech společenského života, s jejich návratem na trh práce, pomoc se získáním nového, bydlení, zlepšením zdravotního stavu., V případě zájmu nás kontaktujte pouze na e-mailu (prosíme, netelefonujte). Profesní životopis a motivační, dopis zašlete nejpozději do 16.4.2018 na e-mail: kristofova.v@charitausti.cz., Výběrové řízení je tříkolové, v první kole proběhne výběr na základě zaslaného životopisu a motivačního, dopisu. V druhém kole budou vybraní kandidáti pozváni k přijímacímu pohovoru. Uchazeči vybraní do, třetího kola se zúčastní jednodenní stáže v zařízení. Přijímací pohovory a stáže budou probíhat ve dnech 19. - 23.4.2018.. Pracoviště: Oblastní charita ústí nad labem - dům samaritán, Štefánikova, č.p. 246, 400 01 Ústí nad Labem 1. Informace: Vendula Krištofová, .

Výroba - Výroba Zámečníci strojů 110 Kč

Zámečníci strojů Strojní zámečník. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 110 kč, mzda max. 120 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Strojní zámečník pro ranní směnu. , Místo výkonu práce: Revoluční 1930/86, Ústí nad Labem. , Požadujeme: vyučení ve strojírenském oboru, orientace v technické dokumentaci, manuální zručnost, ochota učit se. Výhodou: praxe, zkušenosti z montážních a demontážních činností na rotačních strojích (čerpadla, převodovky), zkušenosti z montáží a demontáží přírubových spojů a armatur, vazačský a jeřábnický průkaz, řidičský průkaz s oprávněním sk. B. , Nabízíme: podnikové stravování, sick days, výkonnostní odměny, příplatky za pohotovost. , Nejprve zašlete strukturovaný životopis na e-mail milena.kudlickova@bilfinger.com , Kontaktní osoba: Ing. Milena Kudličková, tel. 606243037. POZOR - osobní jednání není možné bez předchozí domluvy, paní Kudličková pracuje v Mostě.. Pracoviště: Bilfinger industrial services czech s.r.o. - 02, Revoluční, č.p. 1930, 400 01 Ústí nad Labem 1. Informace: Milena Kudličková, +420 606 243 037.

Doprava a logistika - Doprava a logistika Dispečer 20 000 Kč

Dopravní dispečeři Dispečer. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Dvousměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 20000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Místo výkonu práce: Přístavní č.p. 432/8, Krásné Březno, Ústí nad Labem., Náplň práce: organizace a kontrola provozu logistického terminálu, administrativní práce na PC., Požadujeme: vyučení v oboru dopravy ( není podmínkou, ale výhodou ), organizační schopnosti, pečlivost, samostatnost, flexibilitu, výpis z rejstříku trestu, znalost práce na PC., Nabízíme: mzdu 20 000,- Kč., roční finanční bonusy, zaučení, dovolenou navíc, stravenky, nástup možný ihned., Kontakt: telefonicky si sjednat osobní jednání.. Pracoviště: Metrans, a.s. - ul, Přístavní, č.p. 432, 400 07 Ústí nad Labem 7. Informace: Šárka Mikulová, +420 267 293 185.


Trenér ústeckých volejbalistů Petr Brom.

Trenér Brom: Hráči mají moc veliký respekt, potřebují v hlavách odbrzdit

Rodina - ilustrační foto

Česká republika má přes 10,6 milionu obyvatel. Nejvíc od konce války

Kauza Elischer: Soudcovo mlčení automaticky neznamená, že je vinen

Ústecký kraj /ROZHOVOR/ - V uplynulém týdnu byl mediální jedničkou 57letý soudce pražského vrchního soudu Ivan Elischer. Čelí obvinění, že v odvolacím řízení snižoval tresty Vietnamcům, kteří za to údajně zaplatili.

Lev skolil Brnou: Ústecké derby vyznělo pro Neštěmice

Ústecko - Fotbalisté Neštěmic zvládli i druhé ústecké derby v letošní sezóně krajského přeboru. 

Biatlonistka Koukalová exkluzivně: Rozchod s týmem byl bolestná zkušenost

Ověnčená sportovními tituly a medailemi vnitřně prožívala trápení. Tolikrát byla první v cíli, ale radost měla jen „biochemickou“. Biatlonistka Gabriela Koukalová v exkluzivním rozhovoru pro časopis Glanc poprvé mluví o skutečných důvodech neúčasti na olympiádě, o úzkostech, depresích, podrývaném sebevědomí a celoživotní urputné snaze dokázat, že něco znamená. Teď prý ale přichází restart.

Ústečan Ernst Strohschneider byl leteckým esem. Ústí na něho zapomíná

Ústí nad Labem - Za první světové války Ernst Strohschneider sestřelil 15 letadel. Zahynul před přesně sto lety při nehodě. 

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT