To vše navařila a „napekla“ v pátek navečer bukovská dom-obrana. Tedy parta lidí různého věku, povolání i stavu, kteří mají jedno společné: život by jim zkomplikovalo postavení bukovského tunelu, oné obludné a zbytečné stavby tak, jak je v návrhu nového územního plánu pro Ústí.

Celkem přišlo říci své NE tunelům a mostům přes Labe asi stovka lidí

I přes počáteční potíže s elektřinou měla tato akce na Jízdárně TJ Tatran Bukov šmrnc. „Sice jsme se lehce zpozdili, přesto to pěkně odsejpalo. Na to, že jsme akci připravovali 14 dní, mi přišla jako velmi vydařená,“ řekl Jan Kvapil, jeden z členů dom-obrany.

„Hodně se mi rovněž líbilo, že to nebyla jednogenerační záležitost, přišli senioři, rodiny s dětmi, studenti i lidé středního věku. Zvláštní paradox, ty tunely i když jsou zatím jen na papíře, spojují - nyní spojily Bukov se Střekovem. A přišli i lidé z Hostovic,“ je spokojen Jan Kvapil, který tak bojuje i o svůj dome na tzv. „starém Bukově“.

A počasí? Stále to vypadalo na déšť, a nakonec i sprchlo. „To zřejmě odradilo od větší účasti, i tak přišla dobrá stovka lidí!,“ dodal pro Ústecký deník Kvapil…

Nemusíme si nechat od „vrchnosti“ vše líbit! To je heslo lidí, kteří dnes bydlí na tzv. „starém Bukově“ – jednom z pěkných koutů Ústí. Brání se, uspořádali důležitou akci, o tom bude řeč.


Demonstrace s vuřty


Zábava. Schůze. Agitka. Poprask. Demonstrace rozumu. Táborák. Loutkové divadlo. Živá hudba. Koláče. Výcvik dom-obrany s válečky, dřevěnými meči a poklicemi.


To „napekla“ v pátek bukovská dom-obrana. Parta lidí různého věku, povolání i stavu, kterým by život zkomplikoval vznik tunelu pod vrchem Střížák, obludné zbytečné stavby z návrhu nového územního plánu pro Ústí. NE tunelům a mostům přes Labe řeklo na akci v zadluženém Ústí na sto lidí.
Akce na Jízdárně TJ Tatran Bukov měla šmrnc. „Vše odsejpalo. Na to, že jsme vše chystali jen 14 dní, mi přišla akce vydařená,“ řekl Jan Kvapil z dom-obrany.


„Hodně se mi líbilo, že to nebyla jedno generační záležitost, přišli senioři, rodiny s dětmi, studenti i lidé středního věku. Zvláštní paradox, ty tunely, i když jsou zatím jen na papíře, spojují - nyní spojily Bukov se Střelivem. A přišli i lidé z Hostovic,“ je spokojen Jan Kvapil, který tak bojuje o domek pro svou početnou rodinu na „starém Bukově“.


Počasí stále vypadalo na déšť, nakonec sprchlo. „To asi odradilo od větší účasti, i tak přišla dobrá stovka lidí!“ dodal pro Ústecký deník Kvapil.
Jé, vždyť to je on!


To ale není o akci vše. Loutka v rukou herce Činoherního studia Achaba Haidlera (foto) snad mohla někomu připomenout viceprimátora Ústí, který prý pro tunely loboval. „Ale vždyť to je celý Řeřicha,“ řekl kdosi, když se loutka objevila. Hlas lidu? No tedy…


Pár přítomných dívek i dam se na místě zamilovalo do historika Martina Krska. A jízdárna zažila vůbec PRVNÍ VEŘEJNOU DISKUZI k územnímu plánu! A to i díky Davidovi Dadučovi (zelení) a architektovi Jaromíru Veselému. A skvělé koláče od bukovských žen, matek a babiček? Jistě je ještě okusíme, jistě to nebyla akce poslední!