Tak vypadala od 7.00 hodin křižovatka na Předmostí. Po 15.00 hodině ale byla znovu otevřena. „S pracemi jsme museli skončit kvůli poruše stroje na pokládku asfaltu. Budeme pokračovat zítra,“ řekl jeden ze stavebních dělníků.

Objízdné trasy dopoledne vedly okolními ulicemi. Například z jednosměrné ulice Velká Hradební okolo Uhlozbytu se tak stala obousměrná komunikace. Trolejbusové spoje projíždějící křižovatkou na Předmostí nahradily na jejich trasách autobusy.

„Koukala jsem jako blázen, když jela ze Střekova nakoupit do Globusu a dvaašedesátka odbočila z Benešova mostu do Přístavní. Proč je to zase uzavřené,“ obrátila se dopoledne na redakci Deníku Veronika Krutská. Uzavírka křižovatky na Předmostí byla naplánována na celý víkend.

Ačkoli je doprava na Předmostí obnovena, tak v platnosti zůstávají dopravní opatření v městské hromadné dopravě. Autobusy náhradní dopravy jezdí ve msěru na Střekov, Krásné Březno a do Dobětic od Divadla přes zastávky Malá Hradební a Hlavní nádraží.

K pokládce nového povrchu vozovky na křižovatce na Předmostí dochází poté, co musel být předminulý víkend odfrézován kvůli nehodě cisterny.

Čtěte také…
- Křižovatku Předmostí zalil kafilerní tuk (25.6.2011)