Hobby závody prokázaly, že o koně v dorosteneckém věku mají větší zájem dívky než chlapci. Čtyři samostatné parkurové závody na Bukově začaly s překážkami 70cm a končily na mertu.

Dvacet sportovních dvojic z devíti jezdeckých oddílu kraje přesně podle časového harmonogramu vstupovalo do arény, aby v mokrém písku pokořily záludné překážky. Mezi upravenými slečnami se neztratila domácí dvanáctiletá Karolína Rudorferová z TJ Tatran s koníkem Goldstár, kterou si Ústecký deník vybral do interní soutěže "Sportovní talent". Hned dva závody vyhrála a zářila štěstím.

"Dnes nám to prostě vyšlo. Zkušený koník neudělal chybu, trenérka Petra Kratochvílová nám naordinovala optimální trasu a já se snažila držet čas. Jsem ráda, že to viděla maminka". To byla její stručná zpověď po třetím závodě.

O vítězi posledního závodu s postupnou obtížností do 100cm rozhodoval nejrychlejší čas. Hned pět závodnic dosáhlo plný počet bodů za bezchybný přeskok překážek.

Dramatický závod vyhrála pohledná Zuzana Bártová na koni Deracino z JK Pedra v čase 48,7 vt. Druhá byla Alice Lencová s koněm Simon (TJ Tatran) v čase 48,8 vt., třetí byla Lucie Hrdinová s koněm Markýz ze stáje SS Teplice Úpořiny (49,9 vt.). Další závod se pojede 23.7. a bude to zase pěkná podívaná.

Zpracoval Miroslav Vlach