Cuxhaven - Hamburg - Magdeburg - Riesa - Meissen - Dresden - Děčín - Ústí nad Labem. Celkem 850 kilometrů během šestnácti dnů. To je porce, kterou spolykají cyklisté a handbikeři při propagační etapové jízdě od 1. do 16. července proti proudu řeky Labe z Německa do Česka.

„Z Cuxhavenu do Magdeburgu přitom půjde o přípravnou jízdu na příští rok s vozíčkáři, budeme hledat vhodné ubytování a mapovat bariéry a také hledat vhodná stanoviště pro kamery a podobně. Úsek Děčín – Magdeburg jsme cyklisticky absolvovali loni v červenci a do jisté míry víme, co nás čeká,“ líčil ještě před odcestováním na sever Německa Jan Ritter, statutární zástupce občanského sdružení Labská stezka z Nymburka, která jízdu uspořádala.

A není to první takový počin občanského sdružení a českých Rotary klubů – navazuje na Tour de Labe 2009, již zmiňovanou Tour de Labe II Rotary Elbetour, jež se jela před rokem z Děčína do Magdeburgu, a zářijovou Tour de Labe 2010 Rotary handicap ze Špindlerova Mlýna do Děčína.

Jedou také sledgehokejoví reprezentanti

Z Magdeburgu do Ústí nyní jedou také dva sledgehokejisté, čeští reprezentanti a účastníci finálového duelu o mistra České republiky, Zdeněk Šafránek z mužstva Draci Kolín a David Palát z celku Sedící medvědi Zlín.

„Z piktogramů na logu akce je patrné, že odstranění bariér na Labské stezce neprospěje pouze vozíčkářům. Labskou cestu bez bariér ocení také maminky s kočárky, hůře pohyblivé osoby včetně seniorů, cyklisté s těžkou bagáží a rodinky s přívěsnými vozíky a koly pro děti,“ tvrdí Jan Ritter.

Podpořte Labskou cyklostezku bez bariér

Hlavní etapa v sobotu 16. července z Pirny do Ústí nad Labem startuje v 9.30 z nábřeží v Pirně. Příjezd do Ústí nad Labem k Vrak Beach Baru je plánován okolo 18. hodiny. Na startu i v cíli bude možné podepsat Memorandum na podporu Labské cyklostezky bez bariér.

„Na jízdu zveme všechny handicapované osoby, nejen sportovce, ale všechny dospělé i děti. Zveme také seniory, rodinky s dětmi i bez nich, i děti s rodiči i bez nich. Pro všechny nabídneme během jízdy program,“ vyzývá prostřednictvím Deníku k účasti v poslední etapě Tour de Labe 2011 ROTARY HANDICAP Jan Ritter.