Čtyřiadvacetiletí Jozef Masnica a Jaroslava Penkerová jsou rodiče dvou dětí a v říjnu oslaví osmé výročí svého seznámení. Vzít se rozhodli až letos, a to na hromadné svatbě v Císařském sále ústeckého muzea. Svůj vztah tam zpečetí jedenáct párů nejen z Ústí.

„O chystané svatbě jsem se dočetl v Deníku. Noviny běžně nekupuji, ale byl jsem tou dobou zrovna v nemocnici po nakažení infikovaným klíštětem a náhodou se ke mně dostaly,“ vzpomíná s úsměvem Masnica.

Jeho partnerka si původně přála svatbu na zámku, ale naléhání budoucího manžela, ani myšlence netradiční svatby neodolala a svolila k přihlášení.
„Svatbu plánujeme dlouho, ale pořád není čas. Hromadná svatba v muzeu s pevným datem 20. 11. 2011 je pro nás ideální řešení. Aspoň se konečně rozhoupeme,“ říká Jaroslava Penkerová a přiznává, že lákadlem pro ně byla i možnost vyhrát zajímavé ceny.

Magické listopadové datum se rozhodlo pro svůj šťastný den využít už osm párů. Další tři se stále mohou přihlásit.

„V Císařském sále jsme ještě nebyli, ale podle fotek je to krásné místo,“ dodává Penkerová. Jediné, čeho se prý trochu obávají, jsou ostatní účastníci hromadné svatby. „Jsme na ně moc zvědaví,“ shodují se oba.

Jim i čtenářům Deník v každém středečním vydání představí jeden z přihlášených párů. Prvním z nich jsou právě budoucí Masnicovi. Seznámili se už na střední škole a od té doby jsou stále spolu.

„Tehdy mě na ní nejvíc zaujaly vysoké křiklavé pantofle, ve kterých cupitala po školních chodbách,“ vzpomíná s úsměvem snoubenec. „A pak už mě prostě jen ukecal,“ doplňuje nastávající nevěsta. Na obřad je budou doprovázet jejich dvě děti.

Že by manželka ke svatební hostině rozhodně nesnesla koprovou omáčku, co jednoho na druhém štve, jak nejraději tráví svůj volný čas a mnohem víc prozradili v dvojrozhovoru.

PÁR ČÍSLO 01

ONA: Jaroslava Penkerová, 24 let, na mateřské dovolené
baví ji jejich dvě děti, zahrada, fotografování, internet
ON: Jozef Masnica, 24 let, technolog ve stavebnictví
rád jezdí na výlety, má rád psy


Za vše můžou pantofle, říkají snoubenci

Krásné Březno - První dva snoubenci, kteří se rozhodli pro hromadnou svatbu v ústeckém muzeu, prozradili, jak se seznámili, co je baví, co naopak nenávidí, nebo jaké jsou jejich společné plány do budoucna.

Jak vypadalo vaše seznámení?
ONA: Bylo to už na střední škole a rozhodně si mě vyhlédl můj téměř muž.
ON: Je to pravda. Hned jsem si všiml jejích vysokých křiklavých pantoflí, ve kterých cupitala po školních chodbách. Nešla v nich přehlédnout.

Co vás jednoho na druhém zaujalo? Tedy kromě těch pantoflí.
ONA: Byl dost upovídaný, to mu vydrželo. Prostě mě ukecal.
ON: Byla krásná, pořád je. Ale taky byla vyšší než já, tak jsem jí nejdřív řekl, že s ní chodit nebudu. Ale pak se zjistilo, že je to těmi osudovými botami, a mohlo to dopadnout dobře.

Co máte na svém protějšku nejradši?
ONA: Celkově je to výjimečný chlap. Je hodný, vtipný a dokáže se postarat o svou rodinu.
ON: Já na ní mám rád, jak se o mě i o děti pěkně stará, je zodpovědná a má mě ráda.

Co vás na partnerovi štve?
ONA: Je to věčný plánovač. Pořád něco plánuje a vymýšlí, ale nikdy nic nedotáhne do konce. I když jde třeba o maličkost, jako je lišta kolem vany v koupelně.
ON: A ona mě zas často sekýruje… Ale já to všechno dodělám, slibuju. Na Jarče mi vadí, jak dlouhé hodiny vysedává u počítače.

Co váš protějšek nenávidí a co naopak miluje?
ONA: Zbožňuje rajskou omáčku s kolínky! Ale jen s nimi. Když to jsou jiné těstoviny nebo dokonce knedlíky, už mě žene. A nenávidí facebook.
ON: Je závislá na cole, masu, asi na jídle obecně. A nesnáší hádky.

Jak si představujete ideální čas strávený pohromadě?
ONA: Přítel je často v práci, takže vlastně jakýkoli čas strávený spolu a s našimi dětmi si moc užíváme. Rádi jezdíme na výlety do přírody.
ON: Kdybych si mohl vybírat, vyjel bych s rodinou někam do hor. Mým snem je dovolená na Novém Zélandu.

Jaké jsou vaše plány do budoucna?
ONA: Určitě postavit dům s velkou zahradou, kde by si děti mohly hrát a kde by pobíhali naši psi. Máme malého yorkshirského teriéra a dva malamuty.
ON: Chtěl bych víc cestovat. Taky bychom si přáli ještě jedno dítě, ale to až tak ve třiceti.

Tajíte něco před svým partnerem?
ONA: Možná maličkosti, nic vážného.
ON: Já občas nějakou prkotinu zatajím. Například, že jsem ještě nezařídil místo na následnou posvatební oslavu i když jsem řekl, že tam zajedu.

Co by si váš protějšek nikdy nepřál ke svatební hostině?
ONA: On sní skoro všechno, jen mořské plody mu moc nejedou.
ON: Já bych si ji moc přál, ale přítelkyně ji nenávidí, takže koprovka asi nebude.

Zpracovala Veronika Udatná