Až za ní finišovala DeeDee Trotterová, která obsadila druhé místo. Mistryně Evropy v hale byla v cíli celá udýchaná, přesto se podělila o své první dojmy.

Jak se vám běželo na ústecké dráze ve slunečném počasí?
Počasí po dlouhé době v České republice vyšlo, s mistrovstvím republiky v Brně to nelze srovnávat. Škoda silného protivětru, který jsem cítila v poslední rovince, ale i přesto jsem běžela rychleji než v Birminghamu. V Ústí je hodně zajímavá dráha, která v zatáčce vyhazuje. S tím jsem se musela smířit, ale snad jsem to zvládla. Byla to má druhá čtvrtka během dvou dní, takže to je dobré.

Jak přistupuje závodnice vašich parametrů k takovým závodům jako v Ústí nad Labem?
Mně takové menší závody nevadí. Naopak mě to žene, nechci fanoušky zklamat a chci vyhrát. Měla jsem účast domluvenou ještě před tím, než mě vzali na Diamantovou ligu, takže jsem to nechtěla zrušit. A když jsem to slíbila, tak jsem chtěla něco předvést.

Dva závody během dvou dní, je to velký zápřah?
Je, dám si volno a pak se pomalu začnu připravovat, doufám, na další závod Diamantové ligy v Monaku. Musím to trošku rychleji rozběhnout, nebyl s tím problém, alespoň jsem si to vyzkoušela. Snad z toho bude lepší čas. Zvládnout se to dá.

Jak vypadá takový odpočinek Denisy Rosolové?
Dám si volno, možná se pojedu podívat na ME do 23 let do Ostravy, kde jsem pasadorkou. Možná se tam objevím ve středu na večeři, pokud mi to vyjde.

Jak ladíte formu na MS v Tegu?
Až v Nymburce budou ty bolestivé tréninky. Chtěla bych do finále, ale bude záležet na losování běhů. Semifinále bude hodně těžké. Může se stát, že bude jeden běh silnější a druhý slabší. V Koreji budu poprvé, pokud nepočítám Soul jako přestupní místo při letu letadlem.