Pokud jste celotýdenním předplatitelem Deníku, zaregistrujte se na www.mojepredplatne.cz a rezervujte si pobyt zdarma! Liberecký kraj udělil zámeckému hotelu Berštejn nejvyšší certifikaci Top Diamond Quality. Na pracovní a umělecké semináře nebo uspořádat zde svatbu sem jezdí hosté z celého světa. Vy, pokud si pospíšíte s rezervací a budete první, můžete přijet už v pátek odpoledne a v klidu si prohlédnout zámek.

V sobotu zažijete maratón odborníků na krásu: vizážistky, stylistky, masérky, pedikérky, tedy pokud jste dáma. Mužskou část páru čeká úvodní lekce golfu, případně tenisu. Večer si při společné večeři s majiteli zámku, Miroslavem a Markétou Slezák, popovídáte o historii zámku a zajímavostech v okolí.

Koho by to zajímalo už teď, Miroslav Slezák koupil zámek v roce 1990 jako ruinu. Přestože v minulosti ho postavil příslušník známého rodu, Adam Berka z Dubé, svého času patřil českému vojevůdci a vévodovi Albrechtu z Valdštejna a poté plukovníku Walterovi Butlerovi, který ho dostal darem za pomoc při zavraždění Valdštejna.

Po druhé světové válce zámek zoufale zchátral a téměř zmizel z map. Slezák ho zrekonstruoval, zařídil historickým nábytkem s kachlovými kamny a provozuje ho s manželkou Markétou jako rodinný hotel. Majitelé se o hosty osobně starají, což je docela unikátní přístup. Každopádně pozdě večer vás k vaší zámecké posteli v nádherném pokoji dovede cestička ze svíček a okvětních lístků růží…

A lenošit v posteli nebo na lehátku u bazénu pod staletými stromy můžete celý následující den. Ten den bude jen váš. Chcete-li, odpočívejte aktivně třeba při tenisu, vyjeďte si na kolech k Máchovu jezeru, zajděte na bowling.