Téměř dva tisíce rukou se natahují k pódiu. Teenageři křičí, co jim plíce stačí, fanynkám je radostí až do pláče. Na osmý ročník Různobarevného festivalu zavítala hvězda jedné z předchozích řad Česko Slovenské Superstar Jan Bendig.

Bendig na roztrhání

Právě Bendig byl hlavní hvězdou sobotního festivalu a jeho účast se značně podepsala i na návštěvnosti. „Máme tu skoro osm set lidí,“ hlásil už odpoledne ředitel pořádajícího sdružení Romano jasnica Martin Cichý. „Jan Bendig je letos naší největší novinkou. Festival se posunul z amatérské akce mezi poloprofesionální festivaly,“ usmíval se Cichý.

Návštěvnost akce a zájem o jeho osobu zaskočila i samotného Bendiga. Sám by se přes hordy fanoušků nedostal ani do šatny. Různobarevný festival mu ale sedl. „Na romském festivalu chtějí lidé hlavně romské písničky, na českém zase české.

Na akcích jako je ta dnešní, kde jsou všichni, ale chtějí české i cikánské. Dokonce se kvůli mě učí cikánsky, což je úžasný pocit,“ usmíval se Bendig, který je jinak vytížen přípravou nové desky a videoklipu. „Deska vyjde v září, klip budeme točit v srpnu,“ navnadil interpret. Speciální vystoupení si do Trmic nechystal, čekal na atmosféru, která ho uchvátila a na vystoupení to bylo znát.

Zkrátka ale nepřišli ani návštěvníci, které Superstar minula. Už od 13.00 hodin se na pódiu střídaly taneční soubory z Ústecka i okolí. Šukar čhaja, Amare čhave, Lačho amicus, Lion a Duhovka předvedly tance, na které byla radost se dívat. Temperament se nezapře. Lehké to ale vystupující neměly. „Máme letos tři nové čardáše, ale trénovat musíme každý den. Tanec nás ale baví, děláme to odmalička,“ přikyvovaly Táňa Biháryová a Nikola Cichá z Šukar Čhaja.

Akcí přibývá

Z kapel na pódiu vystoupily například Funky Drom, Gipsy Weron či Jolana Mattová. Návštěvníci si ale pochvalovali i tradičně dobrý výkon moderátora festivalu Richarda Samka.

„Jezdíme sem pravidelně, je to tu fajn. Jsem ale rád, že v okolí vznikají i další akce. Příští týden jedeme na jednu takovou do Teplic,“ pochvaloval si návštěvník Ignác Pohlodko.