„Moc se mi to líbilo. Byla jsem tady i loni, ale letos mi to připadalo hezčí,“ vyjádřila své pocity jedenáctiletá Klára Sýkorová, která na Piráty vyrazila s rodiči.
„Vyšlo nám po třech deštivých letech počasí, což se projevilo i na návštěvnosti,“ pochvaloval si letošní Dobývání jezera piráty pořadatel Libor Uhlík. „Více jsme se i letos zaměřili na rodiny s dětmi a uzpůsobili jsme tomu program i celkovou koncepci akce.“ Piráti ovládli jezero a pláž nejprve zlikvidováním moderátora, poté si podrobili diváky.

„Pirát Černovous poslal tři lidi do otroctví a kdo se z lidí bránil a nechtěl sloužit, tak buď byl oběšen, nebo lynčován,“ popsal zábavu Uhlík. „Samozřejmě šlo o legraci, nikomu se nic nestalo.“

Víkendový program navštívilo podle odhadů pořadatele sedm až osm tisíc lidí, v sobotu proběhla tři hlavní představení i s nočním ohňostrojem a zábava pokračovala i v neděli.

„Ještě než byla večerní bitva s efekty jako dělostřelecké salvy, v sobotu v 15 hodin najmutí žoldnéři popravili Černovouse useknutím hlavy a nastolili pořádek. Ovšem zase po svém,“ pobaveně vyprávěl Uhlík. Rodiny s dětmi mohly v neděli rýžovat zlato a sledovat ukázky řemesel, v areálu Chmelaře totiž bylo sto řemeslných stánků. Akce se zúčastnilo zhruba 120 vystupujících v rolích pirátů – 11 šermířských skupin – či v loutkovém divadle a pouličních představeních. „Letos jsme měli poprvé dvě repliky lodí a příští rok bychom chtěli mít i třetí. To už by byla námořní bitva,“ zasnil se pořadatel povedené akce. (rpe)