Celkem 43 sportovců využilo pěkného počasí k ověření trpělivosti, švihu, citu a taktiky v zajímavém turnaji. Mezi hráči se objevilo hned několik známých tváří a pohoda jim svědčila ( Jan Kubata, Jan Tvrdík). Nakonec však všem vypálil rybník osmnáctiletý talent Petr Kotrs, který nahrál na 18 jamkách 80 úderů a po zásluze převzal skleněnou trofej pro vítěze.

"Nastupoval jsem do sedmého turnaje s cílem bodovat. V loňském roce jsem byl na tom stejně, ale potom jsem zaváhal. Momentálně mám HCP 7,3 a do semifinále dlouhodobé soutěže vstupuji s odhodláním poprat se o zlato. Golf hraji osm let a moc mě to baví. Před týdnem jsem se vrátil z dovolené v USA a příští týden mě čeká 2.liga, kde máme velkou šanci postoupit.

Rozhodovat bude skutečně každý úder. Všichni se mě ptají na golfová hřiště v Calofornii a já musím s trochou smutku odpovídat "nádreha ". Porovnávat se to prostě nedá. V USA je cca 60 milionů registrovaných hráčů a v některých oblastech je tento sport nejen relaxací, pracovní příležitostí, ale především ohromným kšeftem a tahákem pro rekreanty.

Třeba na Floridě v oblasti Bradenton je 56 golfových hřišť. Pro našince něco nepředstavitelného. Každé hřiště je jiné, perfektně připravené s nádherným sametovým kobercem". S úsměvem informoval mladík.

Výsledky:

1. místo - Petr Kotrs - HCP 7,3 - 80 úderů

2. místo - Ivan Soukup - HCP 9,9 - 82 úderů 3. místo - Jiří Zelenka - HCP 11,5 - 86 úderů

- nejdelší odpal mužů - Milan Pešek

- nejdelší odpal žen - Veronika Srpová

- nejpřesnější odpal na 4. jamce - Jiří Renner - vzdálenost od jamky 33Ocm

Miroslav Vlach