Arno Fišero, rozdělujete stranu, okrádáte stát a občany, pracujete s vyděrači, uplácíte. Žádám Vás, abyste odešel z politiky! Těmito tvrdými slovy útočí na krajského předsedu ČSSD jeho spolustraník Jan Piegl st. z Lovosic.

„Vedení kraje je zmítáno korupcí a bojem o udržení ve vysokých funkcích a snaha být neustále u zdrojů, ze kterých tečou peníze také do Vašich kapes,“ píše Fišerovi v otevřeném dopise Piegl.

„Předsedou KVV by neměl být člověk, který zvedne ruku pro předražené lavičky, ani pro osmdesátimilionový finanční příspěvek svému kolegovi a jedinému majiteli firmy, primátorovi Ústí nad Labem panu Mandíkovi. Kolik z těch peněz je Vašich, pane předsedo,“ ptá se Piegel. Na konci dopisu žádá o pozvání na krajský výkonný výbor ČSSD, kde by chtěl v nepřerušovaném třicetiminutovém vystoupení přednést důvody své kritiky.

Sám Fišera, ačkoliv je zrovna na dovolené, se k otevřenému dopisu vyjádřil pro Deník jen krátce, sms zprávou. „Je to člověk, co pomlouval Zemana, Paroubka a další. O nemocných jenom dobře.“ uvedl Fišera na Pieglovu adresu. „A prý kdo dobře platí, o tom nepíše. To je můj konečný komentář,“ končí Fišerova „esemeska“ o Pieglovi.

Dokumenty ke stažení…
- Otevřený dopis předsedovi Arno Fišerovi (PDF soubor)

Vyděrač?

Další připomínky v otevřeném dopise se pak týkají například Romana Housky, druha hejtmanky Jany Vaňhové. „Jako pravou ruku jste si k sobě vybral Romana Housku. Neodsouzeného vyděrače a člověka, který vyhrožuje lidem nejen v Chomutově, ale i v celém kraji. Vy stejně dobře jako já víte, že toto tvrzení lze doložit,“ pokračuje Piegl v otevřeném dopise.

„Osobujete si právo spolu s Houskou omezovat svobodu slova a zároveň vy sami stále proti někomu útočíte (…) a očerňujete osoby, které se Vám nehodí. Vaším cílem se stala honba na Paroubka a na Bendu ne proto, že byste s nimi po celou dobu nespolupracovali, ale proto, že zbabělost se vyplácí a vy rádi kopete do těch, co jsou na ústupu.“

Houska je některými lidmi označován za šedou eminenci ČSSD. Soud jej, prozatím nepravomocně, odsoudil za to, že autem v Chomutově přejel nohu strážníkovi, protože ho chtěl pokutovat za špatné parkování.

Otřesné čtení

Co se údajného vydírání týká, policie jej za to, podle informací MfDnes, vyšetřovala v souvislosti s privatizací. Měl se také dvakrát málem poprat se stranickými kolegy, navíc nosil u sebe zbraň, protože prý na něj bývalý předseda ČSSD Jiří Paroubek chtěl poslat jakési likvidační komando.

Sám Paroubek uvedl, že je to otřesné, ale bohužel pravdivé čtení. „Pan Piegl tu situaci docela vystihl. Oni nic jiného od té doby, co se zmocnili vedení kraje, nedělají, než že mne a pana Bendu bezdůvodně napadají. Jsem rád, že to říká také někdo jiný, než já. Ti lidé pracují mafiozním způsobem, média by se měla zajímat o jejich majetkové poměry,“ řekl na adresu Fišery a Housky bývalý český premiér.