Ačkoli se zpočátku příliš nemuseli, dnes spolu mají holčičku a budou se brát.

Originální sňatek si přáli oba. Že se ale přihlásí k hromadné svatbě s dalšími deseti páry, neplánovali. „V pátek večer přinesl přítel domů noviny, hodil je přede mě článkem o megasvatbě a zeptal se, jestli si ho chci pořád ještě vzít,“ vzpomíná Fleklová. „Odpověděla jsem, že ano, a partner mi oznámil, že jsme jedním z přihlášených párů,“ říká. Podobná překvapení jí prý připravuje od té doby, co jsou spolu.

K hromadné megasvatbě, jež se uskuteční 20. 11. 2011 v Císařském sále nově zrekonstruovaného ústeckého muzea, se zatím přihlásilo devět párů. Deník představuje každou středu jednoho z nich. Dva páry stále ještě mají šanci zúčastnit se netradičního obřadu.

„Nejdřív jsme plánovali svatbu na lodi nebo na zámku, Císařský sál má ale taky své kouzlo,“ myslí si snoubenec Tůma. „Určitě tím trumfneme všechny své přátele, kteří se v originalitě svých svateb předhánějí,“ dodává.

S partnerkou v zimě oslaví čtyři roky od svého seznámení. A to si prý zpočátku ani jeden z nich nedokázal představit, že by spolu dovedli žít.

„On mě považoval za nudnou úřednici, já jeho za namyšleného aroganta. Všechno se zvrtlo na jednom z firemních večírků. Po necelých dvou letech se nám narodila dcerka,“ vypráví budoucí paní Tůmová. Na svatbu se prý zatím nijak zvlášť nepřipravuje.

„Nemáme skoro nic zařízené. Jen limuzínu, která nás doveze k muzeu. Svatební šaty jsem si ještě nevybrala,“ říká Fleklová. Co přesně se událo na onom firemním večírku, jak nejraději tráví svůj volný čas a mnohem víc prozradili budoucí novomanželé v dvojrozhovoru.

SOUTĚŽNÍ PÁR ČÍSLO 02

ONA: Zuzana Fleklová, 27 let, na mateřské s dcerou Terezkou
má ráda teplo, relax, oplatky
ON: Jiří Tůma, 34 let, úředník
věnuje se rodině, rád sportuje, nejradši má hokejbal a tenis

Svedl nás dohromady firemní večírek

Klíše – Druhý pár na sebe prozradil mnoho. Úředník Jiří Tůma a jeho partnerka Zuzana Fleklová se seznámili před necelými čtyřmi lety. Netradiční obřad v muzeu byl jedním z mnoha překvapení, která Tůma pro svou partnerku připravuje.

Jak vypadalo vaše seznámení?
ONA: Poznali jsme se v práci. Považoval mě za nudnou, ulízlou úřednici, co má vždycky všechno v pořádku, a já jeho zas za arogantního namyšlence. Pak ale přišel firemní večírek.
ON: Dorazil jsem na něj pozdě a jediné místo u stolu, které bylo ještě volné, bylo vedle ní. Říkal jsem si, že mě čeká hrozný večer. Nakonec jsme si začali povídat, zjistil jsem, že je jiná, než jsem myslel, a teď se budeme brát.

Co vás tehdy jednoho na druhém zaujalo?
ONA: Jeho smysl pro humor a smích. Umí bavit celou společnost.
ON: Mě zaujala její schopnost jednat s lidmi na rovinu. Je upřímná.

Co máte na svém protějšku nejradši?
ONA: Dokáže zabezpečit svou rodinu. Neustále pro nás vymýšlí nějakou zábavu, výlety. Je pozorný a všímá si věcí, které by jiný chlap určitě nepostřehl.
ON: Věnuje se mně, dcerce i mým dvěma dětem z předchozího manželství. Má přátelskou povahu a stejně jako já je velmi společenská.

Co vás na partnerovi štve?
ONA: Zde se shodneme s prvním párem. I můj partner je věčný plánovač, který ještě nezařídil místo na svatební oslavu, i když to slíbil. K tomu je navíc velký bordelář.
ON: Vadí mi, jak je tvrdohlavá a taky, že nikdy nepřizná svou chybu. I když je jasné, že za věc může ona, vymyslí si milion výmluv.

Co váš protějšek nenávidí a co naopak miluje?
ONA: Myslím, že hodně nemá rád právě tu mou tvrdohlavost. A miluje sport. Hraje hokejbal, tenis, dřív často chodil do posilovny. Teď se víc věnuje dětem.
ON: Miluje sluníčko, relax. Nenávidí, když jí někdo lže.

Jaké jsou vaše sny, plány do budoucna?
ONA: Já bych ráda, aby vše zůstalo, jak je. Ještě bychom chtěli další dítě. Já toužím po holčičce, partner by chtěl kluka. Na tom ale nakonec až tak nesejde.
ON: Já sním o domečku, ale přítelkyně chce zůstat ve městě v bytě. Taky bych chtěl prožít silvestr v Paříži.

Tajíte něco před svým partnerem?
ONA: Ne. Pokud ano, tak neúmyslně.
ON: Myslím, že o sobě víme úplně všechno.

Už jste poznali nějakou „černou ovci“ z rodiny toho druhého?
ONA: Se všemi vycházím v pohodě. Jen tchán na svatbu bohužel nedorazí. Že bychom ale měli nějaké spory, to vůbec ne.
ON: Tchyně o nás občas pečuje až příliš. Ale žádná černá ovce to rozhodně není, máme ji rádi.

Jakou cenu byste si přáli vyhrát?
ONA: Moc by se mi líbila sada svatebních fotografií od profesionála.
ON: Auto máme každý svoje, takže ho nepotřebujeme. Kvůli cenám jsme se nehlásili, ale určitě potěší.

Co by si váš protějšek nikdy nepřál ke svatební hostině?
ONA: Nesnesl by koprovou omáčku, tu nenávidí.
ON: Obecně moc nemusí maso, ale jinak myslím, že jí je to jedno.

Zpracovala Veronika Udatná