Jak upozornila redakci Deníku, již přes týden probíhají stavební práce nad obcí Arnultovice směrem na Chuderov. Jedná se podle ní o stavbu silnice či přípojky.

„Kromě toho, že velmi těžké stavební stroje a nákladní vozy projíždějí celou naší vesnicí, dělají nepořádek na silnici, víří prach a silnici dost narušují, nechápeme, proč k dané stavbě dochází,“ dodala Šimáčková.

Podle starosty Velkého Chvojna, kam Arnultovice spadají, Václava Svobody, se ale nejedná o stavbu silnice, ale o úpravu polních cest. „Jde o opravy hlavních a vedlejších polních cest, které slouží majitelům, aby se dostali na své pozemky,“ vysvětlil starosta.

„Chápu, že se lidé bojí, že stavíme lepší silnici, než je ta, po které musí jezdit do práce, ale opravdu to tak není,“ doplnil Svoboda. Dle jeho informací zůstanou cesty v majetku obce, práce hradí ministerstvo zemědělství. Informace o úpravách cest podle něj také dostatečně dlouhou dobu visela na úřední desce obce.

Podle Michaely Liškové ze společnosti Desperado, která má na Chvojensku pozemky a ranč, pomůže úprava polních cest zlepšit infrastrukturu celého Chvojenska. „Může to dopředu vyřešit spory mezi majiteli jednotlivých pozemků. Na druhou stranu je to ale narušení krajiny, takže chápu, že si může někdo i stěžovat,“ uvedla Lišková. Sama by se přitom bez nové cesty prý obešla.