„Hlídka městské policie musela v úterý pomoci pracovnici České pošty, kterou napadla u Mariánského mostu třiatřicetiletá Romka, protože jí nechtěla na místě vyplatit sociální dávku,“ uvedla mluvčí městské policie Martina Sochorová. Pošťačka odnesla incident pohmožděným loktem a odřeninami.

„Když procházela doručovatelka po cyklostezce u Mariánského mostu, oslovila ji Romka, zda jí konečně nese peníze,“ líčí začátek napadení mluvčí městské policie.

„Protože pošťačka ženu znala, odpověděla, že jí vhodila lístek o poukázce na poště do schránky s tím, že si peníze může vyzvednout na přepážce pošty. Třiatřicetiletá žena se nechtěla s touto odpovědí smířit a začala do doručovatelky strkat. Zároveň jí vyhrožovala a vulgárně nadávala,“ popisuje Sochorová.

Celý incident vyvrcholil tím, že doručovatelka spadla na zem, zhmoždila si loket a násilnice utekla. „Napadená žena trvala na podání trestního oznámení, proto jí strážník doporučil, aby si zašla na lékařské ošetření a poté na Policii České republiky, s čímž doručovatelka souhlasila,“ uvedla závěrem k případu mluvčí strážníků.

Podle slov mluvčí České pošty Martiny Selicharové napadená doručovatelka chodí nadále do práce. „K napadení došlo v ulici Varšavská. Zranění si naštěstí nevyžádala pracovní neschopnost,“ upřesnila mluvčí České pošty.

Celý případ je o to paradoxnější, že sama třiatřicetiletá útočnice si od konce roku 2009 zřídila službu, kdy se jí všechny zásilky ukládají na poště. „Tato služba je zdarma a sjednává se na žádost zákazníka, který ji stvrzuje svým podpisem,“ potvrdila Selicharová.


Případem se v současné době zabývají republikoví policisté z obvodního oddělení Střekov. „Celý incident šetří policisté jako přestupek proti občanskému soužití,“ uvedla k současnému vyšetřování mluvčí policie Veronika Hyšplerová. Napadání poštovních doručovatelek v problémových částech měst není ničím výjimečným.

„Za první polovinu letošního roku došlo v České republice k sedmi napadením poštovních doručovatelů. V severních Čechách jde o první případ,“ uvedla pro Deník mluvčí České pošty Martina Selicharová. „Pro větší bezpečnost doručovatelů proto v některých městech spolupracujeme s městskou policií a doručování pošty probíhá jen za její asistence,“ doplnila.