Obyvatelům Krásného Března chybí zavřená poštovní pobočka. „A chybí už půl roku od rozhodnutí vedení České pošty ukončit smlouvu s majitelem objektu,“ upozornil redakci Ústeckého deníku krajský zastupitel a obyvatel Krásného Března Petr Brázda.

Špatný stav budovy dospěl k zastavení provozu výtahů, a tak stovky balíků musely pracovnice tahat po schodech. Od té doby tamní pobočka nefunguje.


Snížení nákladů?


„Samozřejmě, že se tato situace dala řešit mnohem efektivněji a určitě i dřív, ovšem možná se zavření, byť dočasné, hodilo do tehdejšího období, kdy Česká pošta horečně plnila úkoly směřující ke snižování provozních nákladů. Ale to je jen spekulace,“ dodal Brázda.


Ten se také hned obrátil na severočeskou ředitelku pošty Olgu Sykovou, která mu slíbila otevření v polovině prázdnin. „Kromě samotné ředitelky jsem požádal o vyjádření i jejího náměstka Vojtěcha Krepindla, který ředitelku zastupuje. Ten však už tak optimistický nebyl,“ pokračoval Brázda. Náměstek mu prý slíbil, že pošta dělá vše pro to, aby v září, maximálně do 1. října, byla v krásnobřezenské Bille i nová pobočka pošty.


„Přiznám se, že se návštěvě pošty v současnosti dost vyhýbám, ale přesto tam občas musím. Odrazuje mne cesta tam a zpět a poměrně dlouhé čekání na centrální pobočce,“ uzavřel Brázda.


Fronty přes hodinu


Rozhodně ale není jediným, kterému uzavřená pobočka leží v žaludku. „Současný stav je na dvě věci,“ zlobila se další z obyvatel Krásného Března Monika Pavelková. „Už mě nebaví jezdit na hlavní poštu. Jezdí tam všichni z Krásného Března i Vyhlídky. Už jsem tam čekala také hodinu a půl,“ dodala rozhořčená Pavelková.


Podle mluvčí České pošty Marty Selicharové už ale současný stav nebude trvat dlouho. „Stavební a přípravné práce v budově už začaly,“ uvedla mluvčí s tím, že nová pobočka nakonec opravdu vznikne v obchodním centru vedle bývalé pobočky, tedy vedle Prioru. „Pobočku otevřeme na podzim,“ slíbila Selicharová a dodala, že konkrétní termín pošta zveřejňovat nechce. Zákazníci se podle ní za to ale mohou těšit na rozšířenou otevírací dobu. „Počet zaměstnanců i přepážek zůstane stejný. Rozšíříme ale hodiny pro veřejnost,“ slíbila mluvčí pošty.


Pobočku v Krásném Březně pošta zavřela na začátku února. V létě minulého roku se v budově porouchaly výtahy a pracovníci pošty byli nuceni poštovní materiál ručně nosit po schodech, což bylo dlouhodobě neúnosné.


Už šestý měsíc si kvůli tomu jezdí přibližně patnáct tisíc obyvatel obvodu pro korespondenci na hlavní poštu do města, kde ale musí stát dlouhé fronty.