Čtyřiadvacetiletý Pavel Barháč se stal obětí kapsáře. Poté, co na koupališti vylezl z vody, zjistil, že mu chybí peněženka. „Naštěstí jsem v ní měl jen drobné, ale řešit ztrátu všech dokladů není příjemné,“ rozčiloval se Barháč.

Vedoucí koupališť, která provozují Městské služby Ústí nad Labem, Vlastimil Mařík, zdůraznil, že by návštěvníci měli využívat úschovny. V případě, že se rozhodnou vzít si věci na deku, nemohou se podle něj pak obracet na koupaliště s tím, že o ně přišli.

Podle mluvčí ústecké policie Veroniky Hyšplerové se letos jedná o jeden z mála takových případů. „V letošním roce jsme vzhledem k rozmarům počasí nezaznamenali nárůst krádeží na koupalištích. Od května jsme řešili pouze tři,“ sdělila Hyšplerová s tím, že hodnota ukradených věcí zatím nepřesáhla hranici pěti tisíců korun. Podle Hyšplerové se situace lepší kvůli informování lidí přímo v areálech koupališť, kteří si tak dávají větší pozor.

Vedoucí bazénů Mařík je ale toho názoru, že ke krádežím dochází méně díky možnosti úschoven, ale i kvůli menší návštěvnosti koupališť.

„Jak nesvítí sluníčko od rána, lidé nepřijdou,“ postěžoval si Mařík. Návštěvnost je podle něj oproti minulým rokům mizerná. Meteorologové z agentury Meteopress navíc výrazné zlepšení počasí už nepředpokládají. Podle nich bude po zbytek měsíce oblačno s přeháňkami a bouřkami. V srpnu se teploty zvýší, přesto lidé mohou očekávat déšť.

Navzdory malému počtu návštěvníků k drobnějším krádežím na koupalištích stejně dochází. „Řešíme krádeže peněženek a dalších osobních věcí, ať už na dekách nebo v autech na parkovišti,“ doplnil Mařík. Dodal, že ne vždy je lidé nahlašují policii.

Jaké bude počasí?
Podle serveru Meteopress bude po zbytek července oblačno, na většině území s občasným deštěm nebo přeháňkami. Teploty se budou pohybovat mezi 17 a 21 stupni. V srpnu se teploty sice zvýší na 23 až 27 stupňů, bude ale polojasno až oblačno, místy přeháňky nebo bouřky.

Na termálním koupališti v Brné i v plaveckém areálu v Klíši jsou přitom pro návštěvníky k dispozici nejen úschovny, ale i uzamykatelné skříňky. Zda je lidé využijí, je na nich. „Používají je nejvíc cyklisté, kteří u sebe při cestách mají doklady a více peněz. Rodiny si obvykle berou věci s sebou s tím, že je jeden bude hlídat,“ řekl Mařík.

Mluvčí policie dodala, že návštěvník, který o věci přijde, se má poptat nejprve u správců koupaliště pro případ, že by věci jen ztratil, a až pak se obrátit na policii. To udělal i Pavel Barháč.

„Policisté mě vyslechli, zajeli se mnou i na místo, abych vše popsal. Bohužel se zloděj nenašel,“ uvedl okradený. Hyšplerová k tomu dodala, že se pachatele daří dopadnout stále častěji. „Díky kamerovým systémům, ale i všímavosti lidí máme možnost kapsáře odhalit,“ uzavřela.

Zpracovala Veronika Udatná