VYBRAT REGION
Zavřít mapu

DOKUMENTY: Tunelová hádka ještě neskončila

Bukov, Ústí nad Labem - Odpůrci tunelů chtějí jasnou odpověď, že tunely nebudou, koalice tvrdí, že ji dala.

2.8.2011 19
SDÍLEJ:

Jak to s těmi tunely nakonec bude?Foto: Magistrát města Ústí

Chceme jasný slib, že tunely v novém územním plánu nebudou zakresleny. To požaduje iniciativa Stop Tunelům.

VÝZVU STOP TUNELŮM
SI STÁHNĚTE ZDE

(zbylé dokumenty níže)

Náměstek primátora Jan Řeřicha (ODS) v pátek navrhl místo tří tunelů vypracování nové dopravní koncepce, ale zároveň požaduje schválení územního plánu do konce roku 2011. Takový postup se iniciativě zdá nereálný.

„Vypracování nové koncepce dopravy si vyžádá nejméně několik měsíců práce odborníků,“ sdělil názor iniciativy Jan Kvapil. „Dojde-li v návrhu územního plánu k podstatné změně, podle stavebního zákona je nutné zopakovat veřejné projednání a připomínkovací řízení k územnímu plánu, což si vyžádá dalších několik měsíců.“

Dokumenty ke stažení:
- Vyjádření Arno Fišery si můžete stáhnout zde.
- Vyjádření Jana Řeřichy si můžete stáhnout zde.
- Vyjádření Zdeňka Kubce si můžete stáhnout zde.
- Tiskovou zprávu si můžete stáhnout zde.

Poznámka: Všechny soubory jsou ve formátu PDF.
#nahled|https://g.denik.cz/54/e7/20110624_grafika_uzemni_plan_denik_clanek_hp.jpg|https://g.denik.cz/54/e7/20110624_grafika_uzemni_plan.jpg|Infografika.#

Co na to opozice?

Územní plán je velmi závažný dokument města a změna, která se nyní chystala, byla rozsáhlá. Její tvorba zabrala spoustu času, diskutovali nad ní zajisté týmy odborníků, byla projednávána na radě města i na zastupitelstvu, bylo uspořádáno projednávání se zastupiteli všech úrovní i s občany. Občané předkládali své připomínky, zvedaly se vlny nesouhlasu, pronesla se spousta emotivních vět na straně vedení města i na straně občanů.

Vůbec si nechci představit, kolik to všechno stálo, kolik energie bylo proinvestováno. A ejhle – na posledním zastupitelstvu města jeden z koaličních partnerů – ČSSD ústy radního MUDr. Pavla Dlouhého – vznesl návrh, aby se tato změna přepracovala tak, že „..bychom měli již teď pracovat na variantě bez tunelů.“Řekla jsem si, bože co se to děje, vždyť rada tenhle materiál musela už projednávat, tak o co tady jde?!

A v Ústeckém deníku z 30. července 2011 další info– druhý koaliční partner – ODS - se staví za odmítnutí současné varianty změny územního plánu!?! To už vůbec nechápu, vždyť zadání je vždy projevem vůle politické reprezentace a tu máme už druhé volební období téměř totožnou.

Večer, když jsem usínala, mi přicházející sen přinesl rozuzlení – někdo jim to všechno podstrčil!! Bohužel ale nevím, kdo je pachatel. Nevím, kdo ten materiál na magistát vůbec vpašoval a donutil tak spousty lidí pracovat, projednávat, osočovat se navzájem, ztrácet nervy. Asi by se měla přijmout nějaká rozpočtová změna a zvýšit náklady na ostrahu. Protože kdo ví, kolik takových materiálů, ke kterým se nakonec nikdo nezná, ještě bloudí magistrátem?

JUDr. Ilona Tajchnerová, předseda regionální organizace TOP 09

Iniciativa má tedy strach, aby to celé nebyl jen zastírací manévr, jak nenápadně tunely do územního plánu prosadit. Žádají proto v takzvané „Srpnové výzvě“ zastupitele, aby konkrétně řekli, jak si další postup představují a obavy iniciativy v tomto směru rozptýlili. Zároveň apelují na případné posunutí termínu, kdy by měli ústečtí zastupitelé o návrhu hlasovat, klidně i na příští rok.

Řeřicha se brání s tím, že bezprostředně po veřejném projednání územního plánu o tunelech hovořil s občany Bukova. „Zcela jasně jsem řekl, že tunely vnímám jako problematické,“ uvedl Řeřicha. „To jsem znovu zdůraznil i na následujícím jednání zastupitelstva.“

Zároveň zdůraznil, že prohlášení zastupitelů ODS není jen populistickým výkřikem. Vydali ho po zvážení všech možných variant s tím, že už řeší jenom detaily. „Tvrzení Srpnové výzvy o nereálnosti řešení není pravdivé, je zavádějící a vyvolávající zbytečný neklid mezi občany.“

„Zastupitelé ODS chápou, že iniciátory výzvy udivuje, že je naší snahou schválit územní plán ještě v letošním roce,“ uvedl Řeřicha ohledně termínu schvalování.


Termíny a koalice


„Jsme přesvědčeni o tom, že celá akce je z velké části ovlivněna snahou zviditelnění sebe sama a názor zastupitelů ODS tuto jejich snahu příliš nepodporuje,“ dodal Řeřicha s tím, že mají variantu, jež schválení územního plánu umožňuje bez dalších finančních nákladů a časových posunů.
Zdeněk Kubec, předseda koaliční SZSP k tomu zopakoval, že jeho partaj je proti tunelům od samého počátku, protože třeba znehodnocují majetek a neodpovídají evropským standardům a s tímto názorem prý vystoupili i na jednání zastupitelstva města.

Podobně se vyjádřil i ohledně termínu schválení nového územního plánu. „Nemáme potřebu rozhodovat ukvapeně,“ uvedl Kubec. „Nechceme být tlačeni termínem 31. prosince 2011, nebo dalšími termíny,“ dodal s tím, že projekty se týkají až roku 2050 a tomu musí územní plán odpovídat.


Nic nám neřekli


Koaliční ČSSD ústy radního a vicehejtmana Arna Fišery sdělila, že svůj negativní postoj k tunelům nemění, a že za přípravu plánu je odpovědná ODS.
Ve svém prohlášení si Fišera postěžoval, že s nimi nikdo generel dopravy nekonzultoval. „K řešením, včetně tunelů, jsme neměli žádné podklady, po obdržení materiálů do zastupitelstva jsme jasně vyjádřili nepřipravenost podpořit budoucí generel dopravy v navrhovaném územním plánu tak, jak byl předložen.“

V novém územním plánu je navržen dopravní systém města Ústí, který zahrnuje výstavbu dvou mostů a tří tunelů. Tím by se desítkám obyvatel znehodnotil jejich majetek.

Autor: Janni Vorlíček

2.8.2011 VSTUP DO DISKUSE 19
SDÍLEJ:

SERVIS

annonce-logo

Nabídky práce

+ Podat inzerát

Bankovnictví a finanční služby - Bankovnictví a finanční služby Specialista financí 20 000 Kč

Ostatní specialisté v oblasti účetnictví Referent/ka administrativy - asistent/ka personálního odboru. Požadované vzdělání: úso s maturitou (bez vyučení). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 20000 kč, mzda max. 30000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Místo výkonu práce: Žukovova č.p. 100/27, Střekov, Ústí nad Labem., Náplň práce:, " Vedení agendy ředitele odboru, " Zajišťování procesu řízení lidských zdrojů pro odbor, příprava podkladů pro mzdy, komunikace s personalistou centrály, " Zajišťování pracovních cest pro pracovníky odboru, " Zajišťování kancelářských potřeb pro odbor, " Archivace dokumentů, Požadavky na uchazeče:, " Nejlépe VŠ vzdělání, či SŠ ekonomického směru, " Znalost AJ, " Znalost práce na PC uživatelsky, " Komunikativnost, odpovědnost, Nabízíme:, " Flexibilní a zajímavou práci, " Pružnou pracovní dobu, " 5 týdnů dovolené, " Příspěvek na stravování, " Příspěvek na penzijní pojištění, " Možnost 13.platu, Kontakt: zájemci se mohou hlásit na uvedený e-mail.. Pracoviště: Chemoprojekt, a.s. - provozovna, Žukovova, č.p. 100, 400 03 Ústí nad Labem 3. Informace: Radomír Kučera, .

Vzdělávání a školství - Vzdělávání a školství Ostatní specialisté a 200 Kč

Vychovatelé pro dospělé se speciálními vzdělávacími potřebami Vychovatel/ka. Požadované vzdělání: úso s maturitou (bez vyučení). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 200 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Místo výkonu práce: Ústí nad Labem., Práce na DPČ., Jedná se o pracovní místo vychovatele (metodika) v sociálně terapeutických dílnách. Práce bude konána na základě uzavřené dohody o pracovní činnosti v rozsahu 8 hod/týden. Odměna za vykonanou práci činí 200,00 Kč za hodinu vykonané práce. Uchazeč musí prokázat odbornou kvalifikaci dle Zákona o pedagogických pracovnících č. 563/2004 Sb. a bezúhonnost. Strukturované životopisy zasílat na e-mail: personalni@dozp-ul.cz a připojit scan dokladu o dosaženém vzdělání., Kontakt: strukturované životopisy zasílat na e-mail: personalni@dozp-ul.cz. Pracoviště: Dozp ústí nad labem, p. o. - 01 (sídlo), Čajkovského, č.p. 1908, 400 01 Ústí nad Labem 1. Informace: Ilona Fryčová, +420 475 666 610.

Technika a elektrotechnika - Technika a elektrotechnika Technický pracovník 25 000 Kč

Operátoři velínů pro chemickou výrobu (kromě zpracování ropy a zemního plynu) Operátor chemické výroby. Požadované vzdělání: úso (vyučení s maturitou). Nepřetržitý provoz, úvazek: . Mzda min. 25000 kč, mzda max. 35000 kč. Volných pracovních míst: 5. Poznámka: Místo výkonu práce: Žukovova č.p. 100/27, Střekov, Ústí nad Labem., Náplň práce:, " Řízení a kontrola chemického provozu, " Kontrola jednotlivých částí technologie, " Zajišťování bezproblémového chodu výroby, Požadavky na uchazeče:, " Zkušenosti s prací operátora v chemické či potravinářské výrobě, " Uživatelská znalost práce na PC, " Flexibilita a ochota učit se nové věci, " ÚSO v oboru chemie, Nabízíme:, " Flexibilní a zajímavou práci, " Pružnou pracovní dobu, " 5 týdnů dovolené, " Příspěvek na stravování, " Příspěvek na penzijní pojištění, " Možnost 13.platu, , Kontakt: zájemci se mohou hlásit na uvedený e-mail.. Pracoviště: Chemoprojekt, a.s. - provozovna, Žukovova, č.p. 100, 400 03 Ústí nad Labem 3. Informace: Radomír Kučera, .

Služby - Služby Kadeřník 14 900 Kč

Kadeřníci Kadeřník/Kadeřnice. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Turnusové služby, úvazek: . Mzda min. 14900 kč, mzda max. 25000 kč. Volných pracovních míst: 3. Poznámka: Místo výkonu práce: Kadeřnictví Klier, Fórum Ústí nad Labem, Bílinská 3490/6, 400 01 Ústí nad Labem., Požadujeme: vyučení., Nabízíme: mzdu 14 900 - 25 000,- Kč. dle pracovního výkonu, hrazená školení, karierní postup, příspěvek na pracovní pomůcky, atd…, zajištěná klientela., Kontakt: telefonicky od 08:30 do 18:00 hod si domluvit osobní jednání.. Pracoviště: Frisör klier správní s.r.o. - 02, Bílinská, č.p. 3490, 400 01 Ústí nad Labem 1. Informace: Renata Zemanová, +420 475 200 752.


DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Václav Prokeš, trenér Pro Sport Judo Teplice.

Do haly musíme nanosit deset tun tatami. Šampioni juda míří na sever

Zoo Ústí nad Labem - ilustrační foto. Slon indický
3 28

Chov vzácných zvířat v Ústí je v ohrožení. Další zoo v kraji investují

Ve čtvrtek opět padaly teplotní rekordy. V pátek bude ještě tepleji

Severní Čechy - Nejvyšší teploty v České republice ve čtvrtek vystoupaly až nad 26 stupňů Celsia. Nejvýš se rtuť v teploměru dostala v Brně -Žabovřeskách, kde meteorologové naměřili 26,5 stupně.

Pojďte se bavit! Na ekologický Den Země lákají všechny tři zoo v kraji

Ústecký kraj – Že bychom měli chránit přírodu, připomene v neděli 22. dubna oblíbený ekologicky motivovaný svátek.

Ústecký Majáles je tady! Poblázní ho i objev roku Mirai

Ústí nad Labem - Hvězdou Ústeckého Majáles 2018 jsou v sobotu 21. dubna vedle Chinaski v Letním kině v Ústí také Mirai. 

Akrobacie s hlavou v kanálu, záchrana bobra a pohřeb motorkáře: videa dne

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku ve čtvrtek 19. dubna 2018.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT