„Cílem schůzky byla otázka, jestli se budeme věnovat záměru na výstavbu obchodních domů na Střekově,“ uvedl Marián Páleník, který schůzku zorganizoval.

„Máme signály od místních obyvatel, že se jim záměr nelíbí,“ pokračoval Páleník.
Jisté ale podle něj je, že v Ústí chybí diskuze.
„Jsem přesvědčen o tom, že je v zájmu investora i města, aby přišli za lidmi, kterých se to týká a zeptali se jich, co na to říkají,“ dodal Páleník . Co bude na konci diskuze ale předvídat nechtěl.

Na úvodní schůzce, která řešila případný postup v otázce plánovaného centra byl také Martin Hausenblas, podle kterého je  problémem hlavně to, že Ústí akutně potřebuje útvar hlavního architekta.
„Ten by měl odborně utvářet a hlídat dlouhodobou koncepci města a držet kontinuitu bez ohledu na aktuální politickou konstelaci,“ uvedl Hausenblas.
Stavební zásahy ve veřejném prostoru jsou podle něj dlouhodobého charakteru a současně mají zásadní vliv na kvalitu života ve městě.

„Není proto možné, aby ve městě pod tlakem zájmu kapitálových skupin, kšeftařů se zemědělskou půdou a betonářských lobby docházelo k hrůzám typu přestavba Větruše, Forum, megalomanský záměr stavby tunelů či tichý záměr živelného budování příměstských satelitů, který nenávratně poškodí okolní krajinu,“ vyjmenoval Hausenblas.

Infografika.

Starostka střekovského obvodu Miroslava Lazarová ale říká, že na podobné otázky je ještě čas. „Zatím neproběhlo územní ani stavební řízení. Investor nám ale přislíbil vizualizaci,“ uvedla starostka Lazarová.

Mluvčí Sallerovy výstavby, která má obchodní centrum stavět, Jan Rödling dodal, že projekt je ve fázi, kdy společnost vyřizuje potřebná povolení.
„Vzhledem k běžným lhůtám předpokládáme, že bychom mohli začít stavět na jaře roku 2012. Projekt jsme průběžně konzultovali s příslušným odborem ústeckého magistrátu a je v souladu s územním plánem a regulativy,“ uvedl Rödling.
O představení projektu veřejnosti podle něj společnost neuvažovala, do budoucna to ale nevylučuje.