Karel V., Teplice: Zajímalo by mě, jakým způsobem se na vaší škole rozdělují odměny učitelům. Nedostávají nakonec odměnu jen ti, kteří chodí tzv. „leštit kliku“?
Odměny se na naší škole rozdělují dle odvedené práce. Učitelé mají svůj tabulkový plat, který je závislý na jejich vzdělání a odučených letech. Někteří pak mají za stálé funkce na škole osobní ohodnocení a všichni pak mají možnost získat odměny za nadstandardní práci při různých aktivitách pro děti.

sam: Sportujete? Jakému sportu se věnujete?
Věnuji se od mládí basketbalu, v současné době dělám trenéra basketbalistů v BK Ústí. Mám rád většinu neadrenalinových sportů.

Jitka Tomášková: Sama mám velké problémy se zády, a tak vždy „rostu“, když vidím, jak se školáčci do školy táhnou s těžkou taškou. Vždyť si tak zadělávají už v dětství na stejné problémy, které souží nás dospělé.
Žáci, kteří na naší škole navštěvují sportovní třídy, mají možnost si zažádat o druhé učebnice. Kdo pak má nějaké zdravotní problémy tak také. Ostatní žáci nosí své učebnice v aktovkách, které jsou lehčí než ty, které jsem nosíval já a mí vrstevníci.

Neuman, Jan: V Ústeckém kraji je snad nejhorší úroveň středních škol v republice. Nepodepisují se na tom už školy základní?
Výběrové už nejsou ty školy, které dříve byly. A za to nemohou základní školy. Jestliže se na většinu škol nedělají přijímací zkoušky, nemůže být tedy žádný výběr. Samozřejmě že nároky na děti všeobecně klesají. Problém je i v tom, že každý rodič chce vidět své dítě s dobrými známkami, ale většinu z nich nezajímá, co pro to dítě udělá.