V pondělí po sedmé hodině ranní přijeli strážníci do domu v ulici J. Plachty, kde v chodbě někdo rozbil dvě skleněné výplně balkonových dveří ve třetím a čtvrtém patře. Na místě jim oznamovatelka sdělila, že se jednalo o muže, který utekl ven z domu a nyní by měl být za domem.

"Tam ho hlídka zastihla a přivedla zpět do vchodu domu, kde měl tento muž, Vladimír L. narozen 1981, způsobit škodu na majetku," uvedla mluvčí ústecké městské policie Martina Sochorová.

Po příjezdu policejní hlídka zjistila, že je dotyčný v jejich pátrání. Dotyčný pak začal vyhrožovat přiložením nožíku ke krku a skokem do výtahové šachty. "Kvůli tomu musel přijet policejní vyjednavač, který tomuto úmyslu zabránil a muže zajistil," doplnila Sochorová.

Ve stejné ulici přitom strážníci zasahovali už v neděli večer. Oznamovatel Antonín S., ročník 1956, hlídce sdělil, že byl před domem napaden jedním mužem. "Strážníci zjistili, že v domě došlo k dohadům mezi panem S. a jednou z nájemnic, kde mělo jedno z jejích dětí omylem zazvonit na zvonek bytu, kde byl pan S. u svého známého na návštěvě. V podnapilém stavu na děti začal před domem křičet," uvedla mluvčí městské policie.

Muž, který ho měl napadnout, se ho proto zeptal, proč na ně křičí a ať je nechá odejít domů. Sám chtěl jít pryč. "Na to pan S. vytáhl pistoli a natáhl uzávěr. Muž se otočil a viděl pana S., jak se pokouší nabít zbraň. Udeřil ho proto a pistoli mu z ruky vyrazil," dodala Sochorová. Pistole dopadla na trávník před domem, kde se z ní po dopadu na zem uvolnil zásobník. Po zjištění situace přivolali strážníci hlídku policie, která si celou věc na místě převzala.