Aktivitami, kterým se čtyřiačtyřicetiletá Jitka Kratochvílová a padesátiletý Mirek Vajrych věnují, a svým nabitým programem by tedy dozajista strčili do kapsy každý mladší pár.

„Milujeme ohňostroje, jezdíme na ně i do zahraničí. Rádi podnikáme cesty k moři, sportujeme,“ popisuje budoucí paní Vajrychová. Zvyknout si na nové příjmení pro ni prý nebude žádný problém. „Všude mě oslovují paní Vajrychová. Ani je nenapadne, že bychom v tomhle věku mohli být jen partneři,“ říká snoubenka.

Nakonec právě její přání stát se manželkou prý předposlední pár ke svatbě dohnalo. „Když jsem viděl, jak se na to třepetá, proč bych jí alespoň jednou za život neudělal pořádnou radost, že?“ myslí si vtipem hýřící padesátiletý Mirek Vajrych.

S nápadem vzít se 20.11.2011 na hromadném obřadu, kde si své ano řekne celkem 11 párů, přišel právě on. „Jsme s partnerkou oba tak trochu horoskopisti. Nejvíc nás skutečně zaujala čísla. Naopak nás trochu štve ta mediální pozornost,“ vypráví nastávající ženich.

Jeho budoucí paní dodává, že původně měli trochu jiné plány, a to už na 11. listopadu. „Uvažovali jsme o svatbě v teplické botanické zahradě. Jen my a dva svědci. Pak jsme se ale dozvěděli, že samé jedničky nejsou úplně nejšťastnější,“ vysvětluje stále ještě Kratochvílová.

Ostatní dvojice, které se do megasvatby přihlásily, prý pravidelně sledují. „Jsme rádi, že nás na to bude tolik. Jen řekneme ano a zas pomažeme domů. Tak jsme si to přáli,“ říká snoubenec, jehož chce vzít jeho nastávající žena na zimní svatební cestu do Alp.

SVATEBNÍ PÁR ČÍSLO 10:
close zoom_in
ONA: Jitka Kratochvílová, 44 let
úřednice, ráda navštěvuje plesy, divadlo, miluje lenošení, ruční práce

ON:
Mirek Vajrych, 50 let
podnikatel, miluje fotbal, plavání, rád jezdí na kole

V divadle spí, přesto ho miluji, říká žena

Unčín - Čtyřiačtyřicetiletou Jitku Kratochvílovou a padesátiletého Mirka Vajrycha na hromadné megasvatbě zaujalo především magické datum. O mediální zájem vůbec nestáli. Přesto na sebe pár věcí prozradili.

Proč jste se rozhodli pro neobvyklou svatbu v muzeu?
ONA: Baví nás čísla, horoskopy. Magické datum 20.11.2011 nás ihned zaujalo. Původně jsme chtěli maličkou svatbu třeba v teplické botanické zahradě,
a to 11.11. Samé jedničky prý ale nejsou šťastné.
ON: Já bych se ženit nemusel, ale když vidím přítelkyni, jakou dobu se na to třepetala a teď se konečně dočká, jsem rád, že jsem jí mohl udělat takovou radost.

Jak vypadalo vaše seznámení?
ONA: Pracovali jsme spolu, pak jsme se pár let neviděli a jednou na sebe opět narazili cestou z pošty.
ON: Pozval jsem ji večer ven a ona k mému překvapení souhlasila.

Čím vás partner/ka tehdy nejvíc zaujal/a?
ONA: Svým smyslem pro humor, nadhledem. Je to koketa.
ON: Má neuvěřitelné charisma. A na rozdíl ode mě je kliďas.

Co máte na partnerovi nejradši teď?
ONA: Je šikovný, pracovitý. Taky dost upovídaný.
ON: Můj život byl a někdy pořád ještě je zkrátka chaos. Jsem rád, že když se vracím domů k ní, uklidní mě, vytvoří pohodu.

Co vás na partnerovi naopak štve?
ONA: Že je tu vždy pro jiné lidi, ale svůj soukromý život nechává často ladem. Stále něco vyřizuje, řeší. Neumí si na nás udělat čas.
ON: A mě štve, že to nechce pochopit.

Čím vám partner udělá největší radost?
ONA: Když se mnou je. Celý týden se míjíme, pro sebe máme jen nedělní odpoledne, takže já jsem šťastná už jen za to, že se potkáme.
ON: Na tuhle svatbu budoucí paní Vajrychová určitě nezapomene!

Co váš protějšek nenávidí a co naopak miluje?
ONA: Zbožňuje ohňostroje. Často se jezdíme dívat na nejrůznější přehlídky. A nenávidí, jak lpím na některých věcech, podle něj samozřejmě na maličkostech.
ON: Ona má ráda klídek a dobré vínečko. Vytočí ji, když máme strávit nějaký čas jen spolu a já v něm řeším pracovní věci.

Jak si představujete ideální čas strávený pohromadě?
ONA: Jezdíme k moři, moc rádi navštěvujeme plesy, divadlo.
ON: Já tam vždycky spím, takže z předplacených sedaček v první řadě už jsme se přesunuli do těch ve druhé, abych tolik neštval herce. Rádi sportujeme, jezdíme na výlety. A taky jsme už dospělí, takže se rádi tulíme v posteli.

Jaké jsou vaše sny, plány do budoucna?
ONA: Moc ráda bych svého budoucího muže vzala do alpských hor. Ještě nikdy tam nebyl. Možná by to byla moc hezká svatební cesta.
ON: Mým snem vždycky bylo hrát profesionálně fotbal. Miluji ho. Být mi tak sedmnáct…

Tajíte něco před svým partnerem?
ONA: Nemám důvod. O své minulosti asi nevíme úplně všechno, ale to důležité snad ano.
ON: Naprosto souhlasím.