Agentura Dream production s partnery, Ústeckým krajem, Radami seniorů kraje i města a klubem Elixír, připravila pro dříve narozené Ústečany zábavné odpoledne k jejich nadcházejícímu mezinárodnímu svátku. Nabídla jim oblíbené tváře, které je provázely od mládí Josefa Zímu, Yvettu Simonovou, Milana Drobného, Jiřinu Jiráskovou a další.

Přes atraktivní program ale návštěvníci zaplnili kinosál jen asi ze dvou třetin. Zřejmě se o to postarala souhra hned několika nepříznivých skutečností. Původně totiž mělo být vše jinak.

Vevnitř místo venku

Především se oslavy Dne seniorů měly konat venku, v parku na Severní Terase.

Vzhledem k nepříznivým prognózám počasí ale organizátoři jen několik dnů před akcí rozhodli o jejím přemístění pod střechu kulturního domu. Což se ovšem, vzhledem k tomu, že se prognózy pak zcela vyplnily, ukázalo jako prozíravé, akce by totiž jinak musela být zrušena. Ale vytrvalý déšť a zřejmě i komplikovanější doprava, která byla v centru Ústí omezena kvůli velké běžecké akci, mnohé seniory od návštěvy kulturáku stejně odradily.

Anebo ani o změně nevěděli. „My jsme se to také dozvěděly vlastně náhodou. Známí to našli na internetu. Ale ten každý nemá. Měli spíše po Severní Terase vyvěsit letáky. Určitě by sem pak přišlo lidí víc,“ tvrdily Jaroslava Čížková a Marie Dobešová.

Letáky byly, ale…

Lubomír Machoň z agentury Dream production ujišťoval, že letáky byly. „Několik jsme jich vyvěšovali ještě v neděli ráno,“ řekl. Někteří důchodci potvrdili, že je viděli, pár jich ale asi někdo strhl.

„Byla to smůla, že to s počasím tak nešťastně vyšlo, za rok to snad bude lepší,“ věří náměstek hejtmanky Ústeckého kraje Arno Fišera.

Přesto si přítomní senioři zábavu dobře užili. „My jsme se nejvíce těšily na Pepíčka Zímu. Dechovka, to je naše muzika,“ libovala si Marie Dobešová. Se svou sousedkou se shodla, že podobné akce pro starší občany by určitě měly být v Ústí častěji.

Starosta Severní Terasy Josef Macík řekl, že pokud bude zájem a podmínky, není problém je konat právě v jejich parku. „Zkusíme se zeptat lidí prostřednictvím ankety, zda by se jim to líbilo,“ slíbil.