Velké zklamání si odnesla z ústecké zoo návštěvnice Martina Kropáčová, která do zahrady zavítala s rodinou.

„Celá zahrada se nám líbila, ale až na jedno. když jsme dorazili k pavilonu šelem, zjistili jsme, že je uzavřený. Nejvíce z toho byl zklamaný náš pětiletý vnouček, který se na tygra a lva velice těšil,“ uvedla Kropáčová.

Co jí nejvíce vadí je to, že zoo vybírá plné vstupné i když neposkytuje návštěvníkům přístup do všech pavilonů. „Syn se snachou a s vnoučaty přijeli ke mně do Ústí na návštěvu. V těchto dnech jsem brala celodenní procházku do zoo za nejlépe strávený čas. Celkem jsem za vstupné zaplatila tři sta sedmdesát korun, protože pozvání bylo na mně. Jsem v důchodu a byly to pro mě nemalé peníze. Přijde mi to jako podvod, vybírat plné vstupné, když vím, že nemohu zákazníkovi poskytnout plnou prohlídku,“ pokračovala ve vyprávění seniorka.

Jak uvedla mluvčí ústecké zoo Věra Vrabcová, je pavilon šelem uzavřen z důvodu vzácného odchovu v jednom z výběhů.

„Nebudu konkrétní. Zatím s tímto odchovem nechceme jít na veřejnost. Samička je prvorodička, takže potřebuje klid. Navíc v prvních dnech po porodu nikdy u prvorodičky nevíte, jak se k mláďatům zachová a jaká bude její reakce na okolní podněty. Chovatelé proto nechali celý pavilon na několik dní pro veřejnost uzavřít,“ řekla Vrabcová.

„Zavřený bude určitě ještě týden až čtrnáct dní,“ dodala. Ke kritice, že vedení zahrady nesnižuje při uzavření některého z pavilonů vstupné, uvedla, že každý pavilon má vnitřní a venkovní výběhy. „Každý návštěvník má v případě uzavření jakéhokoliv pavilonu možnost vidět zvíře ve venkovním výběhu,“ řekla ke vstupnému Vrabcová.

Návštěvnice Martina Kropáčova ovšem oponuje, že ne vždy návštěvník může zvíře zhlédnout. „Když jsme tam byli, tak zrovna zvířata v pavilonu šelem byla většinou zalezlá. Myslela jsem si, že proto má každý pavilon vnitřní a venkovní výběhy, aby je mohli návštěvnici vidět,“ řekla seniorka. Věra Vrabcová uvedla, že ani do budoucna vedení zahrady při zavření vnitřní části pavilonů nebude snižovat vstupné.