Alan: V jaké lokalitě dochází nejčastěji k vloupání do objektů?
Protože máme plošné vykrytí celého Ústí nad Labem pomocí pultu centrální ochrany (PCO), jeví se nám nejvíce okrajové části, jako například Předlice.

Dana Morávková: Jaká čtvrť je v Ústí nejbezpečnější?
Nelze to jednoznačně říci, ale většinou jde o místa, kde nevznikají sociální problémy.

Lenka: Musela někdy vaše výjezdovka použít zbraně?
Ano, musela. I několikrát, ale vždy šlo jen o výstražný výstřel.

Lojza: Když někoho chytíte při vykrádání domu, bývají to většinou feťáci, profíci, nebo romové?
Nevedeme si evidenci. Pro nás to jsou většinou známá esa. Profesionál si ale většinou vybírá nestřežený objekt.

Linda: K jakému nejkurioznějšímu planému poplachu jste museli jet?
Přišel nám poplach ze zlatnictví z výlohy. Hlídka okamžitě přijela na místo, kde nalezla pachatele s rukou sevřenou v poškozené výloze zajištěné bezpečnostní folií. Díky tomu jsme muže našli přímo na místě. Další den jsme byli trochu v šoku, protože pachatel uvedl, že šel kolem výlohy zlatnictví a jen do výlohy strčil ruku. Tudíž se mu nic nestalo.

Jindra z Chlumce: Policii krátí rozpočet, budou snižovat počty lidí, bude to tudíž dobrá situace pro bezpečnostní služby. Nebo ne?
Nebude. Bezpečnostní služby mají působit především preventivně. Pulty centrální ochrany a hlídky bezpečnostních agentur mají odrazovat, a tím vlastně i zamezovat v páchání trestné činnosti. Policisté jsou v první linii také preventivně, a kromě toho zasahují v krizových situacích proti pachatelům. Ve všech městech a obcích kde působíme, proto spolupracujeme s policií a s obecní či městskou policií, protože to zlepšuje efektivnost zásahu při zjištění trestné činnosti. Policie je nenahraditelná