Maminka 2,5letého Vašíka, kterého bere s sebou jako talisman na velkou soutěž zdravotně postižených, Festival Nad oblaky aneb Každý může být hvězda. Zazpívá vlastní píseň Hvězdné přání, noty flétny jí ohlídá na pódiu vodící fenka Andy (4).

„Je šikovná, nečekali jsme postup až do finále,“ chválí svou ženu Jiří Hladiš. „Líbí se mi slova i melodie písničky, jen tam s ní nebudu. Musím pracovat,“ krčí rameny.

Romana se přihlásila sama, a ne poprvé. „Už jsem jako mladá vyhrála Carusošou, v Růži pro Casanovu jsem byla třetí. Jsem starej exhibík,“ směje se.

Zatímco si Vašík užívá houpačky a dva retrívři běhají kolem, zpívá nám romantickou písničku. A hraje v ní na flétnu. „Píseň vznikla asi před 8 lety. Těší mě, že porotu zaujala,“ říká Romana. Sama si k ní nahrála hudební podklad. Věří, že jí pomůže podpora maminky, babičky a sestry, které v Olomouci žijí.

„Už teď to hodně prožívám, jsem nervózní, žiji soutěží,“ přiznává. Ale tuší, že konkurence zpěváků z celé ČR bude veliká. „S maminkou i zazpívám,“ stydí se před námi Vašík s flétničkou v ruce. „To se stává, že hvězda na zem slétne…“ zní právě bytem. A my s fotografem odcházíme s přáním úspěchu na rtech.