Do detailu připravit každou maličkost a na sekundu načasovat, kdo co bude dělat. I takto v úterý vypadala místa, kam na Ústecku zavítá prezident Václav Klaus. Restaurace, ve kterých bude jíst, se na událost, údajně zatím asi nejvýznamnější za dobu jejich fungování, připravovaly dlouho dopředu.

Jan Vrba, provozovatel Větruše, kde bude prezident dnes večeřet, prozradil, že na detailech návštěvy již pracuje několik měsíců. „S prezidentskou kanceláří jsme konzultovali řadu věcí od připravovaného menu až po nejmenší podrobnosti,” uvedl.

Obsluha na Větruši tak již celý včerejší den připravovala slavnostní tabuli na velkém tanečním sále, kde se bude prezidentská večeře konat. Například na každé dva hosty během večeře bude jeden číšník, aby obsluha nevázla.

„Naši zaměstnanci mají vzdělání, aby věděli, jak se během takové návštěvy chovat. Pravdou ale je, že si vše musíme osvěžit, protože takovou večeři zde nemáme každý měsíc. Proto zde běháme s knihou o etiketě od Ladislava Špačka, abychom na nic nezapomněli,” dodal Vrba.

Tiramisu nočky

Speciální bude i menu, na kterém si bude prezident a jeho návštěva pochutnávat. Jako předkrm dostane telecí s tuňákovou pastou, pak polévku z polenty. Hlavní chod bude kohout na víně a dezert tiramisu nočky se zmrzlinou stracciatella. Vrba dodal, že podobné menu může na objednávku vytvořit. Jeho cena by prý nebyla astronomická.

Podobné přípravy probíhají i na panství Velichov nad Velkým Březnem, kde prezidenta dnes čeká oběd. Jednatelka společnosti Jana Mrňáková prozradila, že prezidenta zde k obědu čekají zvěřinové speciality. Zvolili je prý záměrně, aby podtrhli okolní přírodu.

Během oběda se budou prezentovat i místní nápoje. Připravena jsou regionální vína, ta prý má prezident spolu s ručně vyrobenými skleněnými číšemi dostat od majitelů panství i jako dar. „K pití zde máme připravené i Svatováclavské pivo z velkobřezenského pivovaru,” prozradila Mrňáková. Hosté, kteří se zde s prezidentem setkají, mají přijet již s předstihem. Pro ně bude připravena prohlídka zdejších unikátních pískovcových sklepů. „Nevíme ještě, zda si je prohlédne i prezident. Byli bychom ale velmi rádi,” dodala Mrňáková.

Květiny? Růže!

Večer prezident Klaus trávil v ústeckém hotelu Clarion. Co zde pro něj připravili, bylo zahaleno tajemstvím. „Rád bych vám to řekl, ale máme na tyto informace do středy embargo,” vysvětlil ředitel hotelu Daniel Řepa.

Květiny pro Livii Klausovou připravila ústecká květinářka Věra Jelínková. Nebyla to první zakázka, kterou pro ni dělala. „První dáma není vysoká, proto ani kytice nemůže být,” uvedla. Dodala, že základ kytice, kterou vytvořila, tvořily sametově červené růže.

Prezidentské menu na Větruši

Předkrm: telecí s tuňákovou pastou
Polévka: polévka z polenty
Hlavní chod: kohout na víně
Desert: tiramisu nočky se zmrzlinou stracciatella

Čtěte také: Klaus testoval v Ústí robota a propisky