Jím propaguje cestovní ruch v regionu. Ve čtvrtek ale kraj vyhlásil výsledky jiné a první skončila Božena Pavlasová. Původní vítězka v seznamu nefiguruje. Nejspíše se totiž pokusila o podvod.

Mikšová soutěž vyhrála s fotografií roztomilé veverky, která byla údajně pořízena v teplické zámecké zahradě. Po upozornění čtenářů ale Deník na začátku týdne zjistil, že ta samá fotografie se nachází na serveru Wikimedia. S německy psaným popiskem a datem vložení v únoru 2007. Kraj se o rozporu dozvěděl také a začal vše prošetřovat. Nakonec původní vítězku diskvalifikoval. „Měli jsme pochybnosti o autorství fotografie,” uvedla ve čtvrtek mluvčí kraje Magdalena Hanáčková.

Podle pravidel mohl soutěžící přihlásit i starší fotografii, musel uvést kde a kdy ji pořídil. „Nepředpokládali jsme, že se něco takového stane. Ostatní fotografie jsme proto také zkontrolovali. Žádnou z dalších jsme již nikde na internetu nenašli,” dodala Hanáčková.

Do soutěže lidé poslali 734 fotografií. Vítěze čekaly hodnotné ceny od triček a flashdisců až po luxusní pobyt v teplických lázních.