Šestý ročník zábavy, soutěží a nadšení nazvaný "Halloween 2011 v DDM" prokázal, že mladý kolektiv Domu dětí a mládeže v Ústí nad Labem svou práci dělá skutečně dobře.

Během krátké chvilky byly chodby plné poletujících kouzelníků, malých čarodějnic, princezen, duchů a zvířátek. Každý malý účastník dostal průvodní list a návod, jak zdolat deset soutěžních úkolů.

Režii celého odpoledne připravila Barbora Pencová, která ochotně popisovala jednotlivá zadání. Děti v kostýmech musí vyhotovit z papíru černého pavouka, vystříhat postavičku čaroděje, zdolat opičí dráhu, propsat javorový list na papír, ochutnat ježibabské koblihy atd. Pomáhat mohou i rodiče, aby jsme to všechno stihli. V závěru je připravena diskotéka strašidel a vyhlášení nejlepší masky.

Ústřední postavou v útulné kuchyňce plné vůní a barev byla maminka jedné pracovnice Domu dětí a mládeže (DDM) Ludmila Stoicová, která připravila záhadné pochutiny pro malé i větší hosty.

Oranžový, modrý a zelený puding v kameninových nádobách jsem ještě neviděl a nebyl jsem sám. Koláče různých barev byly zhotoveny z dýní a chutnaly skvěle. Nejlepší byly ony tajemné ježibabské koblihy a soutěžící se vracely pro nášup.

Spravedlivá porota zcela jistě určila vítěze, ale podle mne vyhráli všichni, komu slušel úsměv. Šikovná Barunka prokreslila krásný červený list, fantastického pavouka prezentoval Honzík, Julián byl za piráta, čtyřletá Sára zaujala výrazem hérečky, dlouhovlasá Aneta byla tak krásná, že by ji Troška okamžitě angažoval do nové pohádky.

Jediný pruhovaný vězeň s indiánkou poutali pozornost rodičů a princezen jsem napočítal rovných deset. Halloween po Česku prokázal šikovnost a fantazii všech účastníků.

Zpracoval Miroslav Vlach