Česká badmintonová jednička byla z haly unesená. „Moc se mi to líbí. Už jsem viděl po světě mraky badmintonových komplexů, tak mohu srovnávat. Hraje se tady výborně, protože tu jsou červené stěny, a proto nám bílý míček nesplývá. Podlaha je měkká,” rozplýval se Koukal, který se přiznal, že něco podobného je jeho snem. „Asi se budu inspirovat od pana Milana Horáka,” připomněl jméno provozovatele areálu.

Do Krásného Března na otevření haly se přijelo podívat kolem dvou stovek lidí. Nechyběla ani místní starostka Miroslava Válková.

„Už jsem otevíral v republice desítky hal a nikde, ani v Praze, nebylo tolik lidí jako tady v Ústí,” kroutil nevěřícně hlavou Koukal, který byl v Ústí vůbec poprvé. Dokonce měl na otevření haly původně přiletět vrtulníkem.

„Kvůli počasí jsme přijeli nakonec autem,” vysvětlil.

Kromě exhibice s Jakubem Bitmanem si Koukal zahrál i s místními dětmi. „Jsem nadšený, je vidět, že se jim trenér Patrik Vrabec věnuje,” všiml si účastník olympiády v Pekingu.

Petr Koukal se po léčbě rakoviny opět vrací do formy. Jezdí po turnajích, aby nasbíral body v olympijské kvalifikaci. „V sobotu jsem se například vrátil z Bahrainu. Nyní jsem v polovině kvalifikace na 32. místě z 38 postupujících, takže dnes bych se na olympiádu do Londýna dostal,” usmíval se Petr Koukal. Svůj sen má na dosah.