Patřily podnikatelům známých jmen. Je zde vila Franze Petschka, Hanse Weinmanna, Ignaze Petschka, Jacoba Weinmanna, Ludwiga Wolfruma, či Paula Roberta. Vznikaly postupně, od roku 1888 do roku 1932. Další dominantou ulice je neorománský červený kostel, neboli Chrám apoštola Pavla. Ten byl postaven v letech 1902 až 1906

Mírové náměstí, dříve Tržní. Z původních domů toho tu zbylo velmi málo. Na jeho vzhledu se nejvíce podepsal stavební vývoj na konci 70. let a 80. let. Tehdy začala komunistická správa města v praxi uskutečňovat vítězný návrh komplexní přestavby městského centra z architektonické soutěže v letech 1963 až 64. Kritika přestavby nakonec vyvolala v roce 1985 vypsání celostátní soutěže na novou koncepci městského centra. Vedle megalomanských návrhů se zde poprvé objevily návrhy počítající s dostavbou Mírového náměstí pestrou nižší zástavbou do tvaru, které mělo před rokem 1945.

Jak se měnilo Ústí na fotkách

Proměny ústeckých budov, ulic a prostranství zachytili studenti a učitelé Gymnázia Dr. Václava Šmejkala pro projekt Dříve a dnes ve fotografii.
Vznikla kolekce tří časově následných snímků (1900, 2000 a 2011) každého místa.
Deník přinese vždy ve středu tři snímky dvou vybraných míst. Některá jsou k nepoznání, jiná se téměř nezměnila.