Tak mluví tatínek pěti a půl měsíčních dvojčat, David Šulc, o focení do charitativního kalendáře Mateřství-úl pod názvem Táta a já.

David Šulc se svými dětmi je prvním párem otce a ratolesti, který představujeme v rámci charitativního kalendáře Mateřství úl pro Dětskou kliniku Masarykovy nemocnice. Na vzniku letošního ročníku se podílely Alexandra Rajdlová, Denisa Řehánková a Radka Gabrielová. Také fotograf Petr Berounský, který zdarma nafotil snímky.

„Pracuji jako lékař na ústeckém onkologickém centru. Když srovnám svoje pracovní nasazení jako lékaře a roli fotomodela, kterou jsem si měl možnost vyzkoušet, tak mi to přijde jako obrovská pohoda. Na druhou stranu je to technicky náročné sladit make up se světlem,“ řekl tatínek.

Do focení charitativního kalendáře ho přemluvila jeho známá. „Kamarádka mě ukecala, abych šel do focení. Když jsem zjistil, o jaký projekt se jedná, neváhal jsem a šel do toho,”vypráví Šulc, jak se ke kalendáři dostal.

Na titulní straně kalendáře s ním na fotografii pózují jeho dvě miminka. „Richard a Linda jsou pěti a půl měsíční dvouvaječná dvojčátka. Syn je více podobný mně a dcera manželce Kateřině. Oba jsou strašně moc hodní,“ dodal šťastný tatínek.

Cena jednoho kalendáře je čtyři sta korun a v prodeji ho Ústečané najdou v Clarionu na Špitálském náměstí, Jasnetu v Moskevské ulici nebo Fantazii v Pivovarské ulici.

Lidé, kteří se rozhodnou zpříjemnit léčbu nemocným dětem na Dětské klinice Masarykovy nemocnice, mohou také využít transparentního účtu 3562854028/5500 a přispět tak libovolnou částkou.

Vítěz a foto

Každý pátek vám představíme jednoho z dvanácti „účinkujících” v charitativním kalendáři Táta a já. Až představíme všechny, tak na usteckydenik.cz spustíme hlasování o nejsympatičtějšího tatínka s potomkem a ten pak od fotografa Petra Berounského dostane rodinné fotografování i s vizážistkou v ceně 2500 a odnesou si tři vybrané snímky v plném rozlišení a vyretušované na CD.