Rukama jim denně projdou i stovky kilogramů vanilkových rohlíčků, lineckého pečiva, kokosek nebo různého sněhového pečiva. „V letošním roce vyrobíme asi pět tun vánočního cukroví. Nyní je na něm hodně práce, aby bylo co nejčerstvější,” vysvětluje výrobní ředitel Miroslav Kubín.

Každé balení cukroví je vlastně originál, který skládají místní zaměstnanci a brigádnice. Výrobu většiny cukroví zvládnou automaty, balení ale nikoli. „Zkušený zaměstnanec zvládne udělat 300 až 400 balení za den,” vysvětluje mistr z jedné výrobní haly.

Téměř do každého balíčku přijdou vanilkové rohlíčky. Ty jsou prý tradičně nejžádanějším artiklem. „Největší zájem je o balíčky s více druhy,” vysvětluje Kubín.

Do výroby vánočních věcí se ale zapojili i místní cukráři. V letošním roce sami vymysleli novinku - zákusek indián ve tvaru vánočního stromečku. Místo čokolády je politý zeleným fondánem. „Je o něj veliký zájem. Jsme jediní, kdo něco podobného dělají,” chlubily se včera cukrářky.

Pekaři se do Vánoc ve výrobnách v Krásném Březně nezastaví. Až skončí s cukrovím, čekají je těsně před Vánocemi vánočky.

Zpracoval Vít Lukáš